Najlepszy sposób budowania więzi. Niezwykła zabawka, która zachwyci każdego malucha

Puzzle "Ułóż mi bajkę" wydawnictwa Zielona Sowa.
Puzzle "Ułóż mi bajkę" wydawnictwa Zielona Sowa. Prawo autorskie: 123kikovic / 123RF Zdjęcie Seryjne
Potrzeby małego dziecka nie ograniczają się do pełnego brzuszka i czystej pieluchy. Jedną z najważniejszych potrzeb jest potrzeba miłości i bliskości – silna więź i związek emocjonalny umożliwi dziecku prawidłowy rozwój. Najbliższymi osobami malucha są rodzice. To oni są pierwszymi nauczycielami, wzorami do naśladowania i opiekunami, którzy przytulają i ocierają łzy. Rodzic może budować relację z dzieckiem na różne sposoby: poprzez przytulanie, reagowanie na jego emocje i wspólne spędzanie czasu. Jak spędzać czas z dzieckiem, żeby wspomóc jego rozwój? Układać puzzle!


Korzyści płynące z układania puzzli
Chociaż układanie puzzli kojarzy się głównie z zabawą, to jeden z najlepszych sposobów wspierania rozwoju dziecka. Zabawa puzzlami to znakomity trening pamięci, sposób na rozwijanie sprawności manualnej, umiejętności wzrokowych i przestrzennych oraz ćwiczenie logicznego myślenia. Zestawienie ze sobą różnych elementów uczy cierpliwości, koncentracji i spostrzegawczości oraz rozwija wyobraźnię. Układanie puzzli to nie tylko stymulacja mózgu dziecka, ale również sposób budowania więzi z drugim człowiekiem, zdobywanie umiejętności pracy w grupie i integracji. To jednak nie wszystko.

Puzzle "Ułóż mi bajkę" wydawnictwa Zielona Sowa wyróżniają się na tle pozostałych zabawek dla dzieci i innych układanek – bawią, uczą i rozwijają, a przy tym pomagają budować relację między rodzicem a dzieckiem opartą na rozmowie o emocjach, wsparciu, zrozumieniu i dzieleniu tych samych doświadczeń. W przeciwieństwie do zwykłych puzzli seria "Ułóż mi bajkę" kształtuje wiarę dziecka we własne możliwości. Jak to możliwe? Tradycyjne puzzle układamy według jednego wzoru – wszystkie elementy mają utworzyć jeden spójny obrazek. Gdy dziecko popełni błąd i nie dopasuje właściwego elementu, musi znaleźć inny, pasujący. Puzzle "Ułóż mi bajkę" to kilkanaście elementów, które można dowolnie łączyć, dzięki czemu dziecko nie ma poczucia, że popełnia błąd, który musi naprawić.
Wspieraj rozwój dziecka i ułóż z nim bajkę
Zabawa puzzlami "Ułóż mi bajkę" nigdy się nie nudzi i w niczym nie przypomina zabawy tradycyjnymi puzzlami, które po ułożeniu chowamy do pudełka i rzucamy w kąt. Puzzle wydawnictwa Zielona Sowa to bajka przeznaczona dla dzieci od drugiego roku życia przedstawiona na kolorowych puzzlach – dziecko i rodzic mogą dowolnie wybierać puzzle z zestawu i tworzyć historię Misia Łasucha lub Wiewiórki Kitki. Jeden zestaw zawiera 2 puzzle początkowe, 8 puzzli środkowych i 2 puzzle końcowe, dzięki czemu przebieg opowieści zależy od kreatywności układającego. Dlaczego Wiewiórka Kitka płacze? Co odkryje Miś Łasuch podczas spaceru? Odpowiedzi na te pytania zależą wyłącznie od wyobraźni rodzica i dziecka.

Do każdego opakowania puzzli została dołączona instrukcja, która pozwoli rodzicowi dostosować zabawę do wieku dziecka. Rodzic, bawiąc się z dwulatkiem, może układać krótkie historie zbudowane przy pomocy kilku puzzli. Dzięki przygodom Misia Łasucha i Wiewiórki Kitki maluch pozna nowe słowa, które z pewnością szybko zapamięta. Czterolatek może samodzielnie tworzyć historie i opowiadać je rodzicom. To fantastyczne ćwiczenie logopedyczne wspomagające rozwój mowy.


Twórcy puzzli nie zapomnieli o najważniejszym, czyli bezpieczeństwie maluchów. Elementy są wykonane ze sztywnego materiału dobrej jakości i mają zaokrąglone rogi, dzięki czemu dziecko nie zrobi sobie krzywdy podczas zabawy. Są na tyle duże, że nie ma możliwości, żeby maluch je połknął i się nimi zakrztusił.
Zabawa puzzlami "Ułóż mi bajkę" to okazja do kreatywnego spędzenia czasu z dzieckiem. Wystarczy połączyć puzzle z różnych zestawów i tworzyć zwariowane opowieści. Dzięki temu zabawa nie będzie monotonna, a rodzic, kupując dwa zestawy puzzli, będzie miał pewność, że podarował dziecku dwie wyjątkowe zabawki, które wspaniale się uzupełniają. Co więcej, seria "Ułóż mi bajkę" rośnie razem z dzieckiem i spełni oczekiwania zarówno dwulatka, jak i trzy-, cztery- czy pięciolatka oraz jego rodziców.

Opinie rodziców i informacje o cenie puzzli można znaleźć na oficjalnej stronie wydawnictwa Zielona Sowa.

Artykuł powstał we współpracy z wydawnictwem Zielona Sowa

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...