Marzyli o dziecku, ale 29-latka była bezpłodna. Dziecko urodziła im teściowa

Babcia została matką wnuka.
Babcia została matką wnuka. Zrzut z Facebook/Creating Baby Jones
Kontrowersyjna decyzja, której nie żałują. Czy można oceniać ludzi, którzy decydują, że matką ich dziecka zostanie babcia? Czy to, jak sugerują niektórzy – zabawa w Boga?

Teściowa, matka i babka w jednym
Kayla Jones w wieku 17 lat przeszła poważną operację. Lekarze odkryli guz w macicy, który uznano za początkowe stadium raka. Usunięto młodej kobiecie macicę, niestety okazało się, że niepotrzebnie. Zmiany okazały się łagodne i niewymagające tak drastycznego zabiegu. Kayla straciła szansę na bycie mamą i wiedziała, że trudno jej będzie się z tym pogodzić. Na szczęście znalazła partnera, który zaakceptował jej sytuację. Para marzyła jednak o dziecku, więc postanowili, że znajdą surogatkę, która urodzi im dziecko. Szukali długo, aż w końcu otrzymali nietypową propozycję od bliskiej osoby. Swoją kandydaturę zgłosiła teściowa.

Młodzi małżonkowie początkowo byli przerażeni, jednak lekarze uspokoili ich, mówiąc, że nie są pierwszą parą, która rozważa takie rozwiązanie. Kilkoro dzieci zostało już urodzonych przez babcie, które cieszyły się dobrym zdrowiem i mogły pomóc dzieciom w ten niezwykły sposób. W 2016 r. rozpoczęła się procedura zapłodnienia in vitro. Pierwszy transfer zarodków nie powiódł się jednak, ale zapadła decyzja o ponownej próbie. Tym razem udało się w maju małżonkowie dowiedzieli się, że zostaną rodzicami.
Ogromnym taktem wykazała się teściowa Patty, która starała się dać małżonkom wiele przestrzeni. Nawet moment sprawdzenia, czy procedura in vitro się powiodła, pozostał w tak trudnej sytuacji intymną chwilą małżonków. Teściowa pozostawiła parze próbkę moczu, by sami mogli tylko w swojej obecności wykonać test ciążowy. Ich radość była wzruszająca.

To nie pierwszy przypadek, gdy babcia zostaje surogatką
Dziecko przyszło na świat w grudniu 2017 r. poprzez cesarskie cięcie. Babcia narodzonego chłopca wyznała, że czuje się „błogosławiona” i wyraziła ogromną radość z powodu uszczęśliwienia najbliższych jej osób.
To nie pierwszy przypadek, gdy babcia rodzi wnuczkę lub wnuczka. W 2015 r. głośno było o Sherii Dickson, 51-latce, która zdecydowała się zostać su rogatką i urodziła dziecko własnej córce. Budzi to oczywiście wiele wątpliwości i negowane jest przez przeciwników metody in vitro. W końcu ludzie (według opinii niektórych) powinni pogodzić się z wolą Boga i nie zmieniać jego planów.


A jakie jest wasze zdanie?
źródło: Love What Matters
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE