Jessica Biel zdradziła, jak nazywa intymne części ciała syna. Czemu wzbudziła niesmak?

Jak nazywać części intymne?
Jak nazywać części intymne? Zrzut z Instagram/Jessica Biel
Kiedy nadchodzi czas na rozmowy o intymności i różnicach pomiędzy dziewczynką a chłopcem? Dwulatek jest na to za mały, jak sugerują niektórzy. Problem jednak leży zupełnie gdzie indziej, bo tak naprawdę nie chodzi o to kiedy, ale jak.

Ptaszek i pusia – te dwa słowa nadal są na wysokiej pozycji w słowniku pojęć trudnych i wstydliwych dla rodziców. Gdy ktoś wymyka się poza te schematy, staje się od razu negatywnie oceniany. No bo jak to mówić do dziecka inaczej? Biorąc jednak pod uwagę to, że rodzice mają nawet problem z mówieniem do dziecka bez zdrobnień, bo dzidziulek i misiaczek musi zjeść "amciu", nie ma się co dziwić, że słowa penis i pochwa nie przejdą po prostu przez ich usta.

Jessica Biel jest mama 2-latka. W czasie wywiadu udzielanego E!Online padły pytania o sposób rozmowy z dzieckiem na tematy intymne. Jessica wyjaśniła, że od urodzenia syna, korzystają z nazewnictwa powszechnie używanego przez dorosłych. Nie wmawia więc dziecku, że w jego majteczkach rośnie jakiś ptaszek i siusiak, tylko penis. To wywołało dyskusję wśród rodziców, gdyż część uznała, że to zbyt wulgarne słownictwo. Tylko co jest w tym złego?

Używanie prawidłowej terminologii od najmłodszych lat sprawi, że dziecko nie będzie odczuwać wstydu z powodu własnej cielesności. Nie będzie także miało problemów ze sprecyzowaniem dolegliwości bólowych. Może to także ochronić je przed niechcianym dotykiem i kontaktem z pedofilami. Dlaczego istnieje przekonanie, że wszystko związane z dziećmi ma być idealne, odrealnione, cukierkowe? Trzeba powiedzieć to głośno – wynika to z pruderii rodziców. To my dorośli odczuwamy wstyd z powodu części ciała, seksualności i spraw cielesnych. Wychowani w dużej mierze w rodzinach, w których pewne tematy lepiej przemilczeć, sami wstydzą się nazywać rzeczy po imieniu. Pisanie jednak, że słowa takie jak penis, pochwa czy wagina są wulgarne i nie przystoi mówić ich przy dzieciach, jest absurdalne i niezgodne z prawdą.
źródło: Babble.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE