Dla kierowcy 7-tonowej ciężarówki taki widok to koszmar. Mistrzowska reakcja

Kierowca 7-tonowej ciężarówki hamuje przed dziećmi, które wtargnęły na ulicę.
Kierowca 7-tonowej ciężarówki hamuje przed dziećmi, które wtargnęły na ulicę. Zrzut z You Tube/HGV
Dzieci wraz z matką szły wzdłuż drogi. Teoretycznie były bezpieczne, znajdowały się na chodniku. Jednak w pewnym momencie wtargnęły na ulicę. Reakcja matki jest błyskawiczna, ale sprawę uratował kierowca ciężarówki.

Dla kierowcy 7-tonowej ciężarówki taki widok to koszmar. Nawet gdy nie jedzie się z dużą prędkością, zahamowanie jadącego auta o takiej masie, jest nie lada sztuką. Gdyby kierowca jechał nieprzepisowo, prawdopodobnie wjechałby w dzieci znajdujące się przed nim.

Reakcja matki także była natychmiastowa. Błyskawicznie wbiegła na ulicę, by zagonić dzieci z powrotem na chodnik. Na szczęście kierowcy udało się już zatrzymać auto. Nagranie z tego zdarzenia to przestroga dla rodziców.
Dlaczego doszło do takiej sytuacji? Teoretycznie matka z dziećmi szła przepisowo, zapomniała jednak o ograniczonym zaufaniu wobec dzieci. Puszczając je kilka kroków przed sobą, nie dopuściła myśli, że dzieci mogą wykonać nagłe ruchy, których nie będzie w stanie przewidzieć. Dlatego też wielokrotnie powtarza się, że idąc z dziećmi, rodzice powinni zawsze iść skrajem chodnika, blokując dzieciom dostęp do ruchliwej ulicy. Także trzymanie za rękę dziecka jest zalecane, zwłaszcza gdy chodnik wąski a dziecko zbyt małe, by rozumieć, jakie grozi mu niebezpieczeństwo.

Tym razem nie doszło do wypadku. Pamiętajcie rodzice, że warto zachować wszelkie środki ostrożności, by chronić własne dzieci.
źródło: YouTube
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE