Miejsce w sam raz na rodzinne ferie. W tych okolicach aktywnie wypoczniecie i podreperujecie swoje zdrowie

Zastanawiacie się, gdy zabrać dzieci na zimowe ferie. Być może skusi was oferta 2 ośrodków wypoczynkowych – hotelu Głęboczek i kompleksu Villa Park
Zastanawiacie się, gdy zabrać dzieci na zimowe ferie. Być może skusi was oferta 2 ośrodków wypoczynkowych – hotelu Głęboczek i kompleksu Villa Park Materiały prasowe
Niektórzy uczniowie cieszą się już feriami, a dla reszty szkolniaków rozpoczynający dwutygodniową beztroskę dzwonek wybije już wkrótce. To zarazem ostatni moment dla rodziców na podjęcie decyzji, jak ciekawie zorganizować dzieciom wolny od szkolnych zajęć czas tak, aby odpoczęły nie tylko od nauki, ale także codzienności: komputera, zgiełku miasta czy rutyny w najbliższym otoczeniu.

Z pewnością pomysłami na spędzenie zimowych ferii w rodzinnym gronie można sypać jak z rękawa. Wspólnie z MPM Hotele Spa, jedną z marek branży turystyczno-zdrowotnej, prezentujemy miejsca, gdzie wraz z dziećmi będziemy mogli aktywnie odpocząć w bezpośrednim sąsiedztwie natury, a jeśli trzeba, również zadbać o nasze zdrowie.

Ferie na Pojezierzu Brodnickim
Pojezierze Brodnickie to rozciągający się w dorzeczu Wisły region w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. W krainie 101 jezior, jak nazywa się ten obszar, bardzo czyste jeziora i ogromne wielogatunkowe lasy znajdują się rzut beretem od rozsianych po jej terytorium ośrodków wypoczynkowych. Jednym z nich jest hotel Głęboczek Vine Resort & SPA położony w pełnym uroku zakątku pojezierza nad brzegiem jeziora Forbin.
W okresie zimowym jeden z wielokrotnie nagradzanych hoteli w Polsce zapewnia atrakcje w sam raz na rodzinne ferie. Marzący o chwili wytchnienia mogą delektować się urokliwymi widokami na tarasach dwóch kompleksów hotelowych, wokół których rozpościera się malownicza winnica, co uświadamia, że zwrot ''Vine Resort'' w nazwie ośrodka wziął się nieprzypadkowo. W hotelu do dyspozycji gości oddane są aromasauna, łaźnia kwiatowa, basen i jacuzzi. Z myślą o dzieciach przygotowano dodatkowo program animacyjny i specjalne menu w hotelowym bufecie.

Komu w głowie bardziej aktywny wypoczynek, może skorzystać z dostępnej na miejscu wypożyczalni sprzętu do sportów zimowych i ruszyć na zwiedzanie idealnej do ich uprawiania okolicy. Miejscowe szlaki pozwalają na takie atrakcje jak nordic walking (czyli coraz popularniejsze maszerowanie z kijkami), geocaching (gra terenowa polegająca na poszukiwaniu ukrytych skarbów za pomocą odbiorników GPS) czy narciarstwo biegowe, dzięki któremu osoby kochające biegi na ''deskach'' ćwiczą wszystkie swoje mięśnie.
Do wędrówek po okolicznych trasach sprawdzą się rakiety śnieżne, które pozwolą wielbicielom aktywnego wypoczynku chodzić nawet po głębokim śniegu. Oprócz wymienionych sprzętów wypożyczalnia hotelowa oferuje też sanki i sprzęt do konstruowania śnieżnych budowli takich jak mur czy igloo, z czego najprawdopodobniej będą najbardziej zadowoleni najmłodsi goście wybudowanego nad jeziorem Głęboczka.


Amatorzy śnieżnego szaleństwa mogą również wybrać się do oddalonego 12 km od hotelu ośrodka narciarskiego Kurza Góra z pełnym zapleczem. W północnej Polsce próżno szukać dłuższego zjazdu niż ten oferowany przez tą właśnie przystań dla miłośników klasycznego narciarstwa, którzy swoje umiejętności szusowania mogą sprawdzić na 3 zróżnicowanych trasach narciarskich. Przed idącymi w ślady rodziców dziećmi swoje podwoje otwiera miejscowa szkółka narciarska "Kurza Akademia". Ponadto najmłodsi mogą zakosztować frajdy w zimowym parku rozrywki.

Ferie w uzdrowisku
Wszystkim, którzy z takich czy innych przyczyn zdrowotnych chcą zafundować dzieciom zimową labę w połączeniu z kuracyjnymi zabiegami, powinni rozważyć spędzenie ferii w hotelu Villa Park MED & SPA, znajdującym się w sercu najsłynniejszego polskiego uzdrowiska – Ciechocinka. Położony niedaleko Parku Zdrojowego kompleks (do słynnych tężni gości Villa Park dzieli raptem parę kroków) krzewi tradycje uzdrowiskowe w oparciu o bogactwo regionu, jakim jest solanka.

Zdrowotną moc ''słonego złota'' Ciechocinka rodziny poznają dzięki kąpielom w basenie solankowym, seansom w wewnętrznej tężni, czy laconium ze źródłem naturalnej solanki. Chwilę błogiego relaksu podaruje im zaś wypoczynek w jacuzzi ze słodką wodą lub seans w saunie suchej z rozpylanym aerozolem solankowym. Uzupełnienie leczniczych zabiegów stanowi menu, którego podstawą są potrawy na bazie naturalnych składników. Dla dzieci przygotowano jeszcze zimowe animacje oferujące na czas ferii kreatywne zajęcia.
Filozofia wellness przyświeca też założonej w hotelu Klinice Rehabilitacji Strukturalnej Villa Park, jedynej w Europie placówce bazującej na wiedzy i doświadczeniu zespołu 5 Terapeutów Pracujących z Ciałem (Structural Body Workers). Jeśli w rodzinie mamy kogoś, kto cierpi z powodu bóli kręgosłupa, reumatyzmu, kontuzji czy innych ograniczeń ruchomości, warto namówić taką osobę, by skierowała swoje kroki do hotelowej kliniki.

Specjalna oferta
Podczas ferii zarówno w hotelu Głęboczek, jak i Villa Park, można skorzystać ze specjalnej oferty. Rodziny, które do 31 stycznia 2019 roku złożą rezerwację na pobyt w jednym lub drugim ośrodku, otrzymają piąty nocleg gratis. W przypadku hotelu usytuowanego na Pojezierzu Brodnickim nocleg dla dzieci do 6 roku życia jest darmowy.

Artykuł powstał we współpracy z MPM Hotele Spa

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE