Milion wyświetleń w 6 godzin. Okrzyknięto go "najlepszym ojcem", chociaż szkodzi dziecku

Tata został bohaterem sieci, chociaż może wyrządzić dziecku krzywdę.
Tata został bohaterem sieci, chociaż może wyrządzić dziecku krzywdę. screen Imgur
Ten krótki film podbił serca rodziców i w kilka godzin został niekwestionowanym hitem internetu. Choć rok dopiero się zaczął, niektórzy już okrzyknęli go jednym z najzabawniejszych filmików w 2018 roku. Nie zwrócili jednak uwagi na jeden ważny szczegół.

„Noszenie torebki żony czy noszenie dziecka. Czasem tata zapomina, które jest które” – to hasło rozbawiło setki internautów. Nie tyle samo hasło, ile opublikowany przy nim film – ojciec spaceruje pomiędzy wieszakami w sklepie, trzymając kilkumiesięczne dziecko za kombinezon. Zaledwie 6 godzin po publikacji film wyświetlono ponad milion razy. Obecnie liczba wyświetleń przekroczyła 1,5 miliona i stale rośnie. Po minie malca widać, że jest zachwycony zabawą i sposobem, w jaki przemierza z tatą centrum handlowe. Równie zachwyceni są internauci, którzy w komentarzach nie kryją rozbawienia i gratulują tacie pomysłu.

Ten sam film został opublikowany na Instagramie.
– Widać, że dziecko świetnie się bawi. Najlepszy tata na świecie – napisał jeden z internautów. – Mieszkam na Florydzie i jak oglądam ten film, robi mi się smutno. Wiem, że tutaj nigdy nie będzie na tyle zimno, żeby moje dzieci potrzebowały kombinezonów – dodał inny. Żadna z komentujących osób nie zwróciła uwagi, że noszenie dziecka w takiej pozycji może być szkodliwe dla jego zdrowia.

Dla malucha przemieszczanie się w takiej pozycji może być niezłą zabawą, tym bardziej, jeśli jest zmęczonym pobytem w sklepie i chodzeniem. Jego uśmiech nie powinien być jednak sygnałem dla rodzica, że takie noszenie jest bezpieczne. Chociaż dziecko z filmu nie jest noworodkiem, wciąż nie jest gotowe na takie akrobacje, a jego głowa i kręgosłup potrzebują stabilizacji i oparcia. Podobnie jak przy turlaniu czy podrzucaniu, istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia kręgosłupa, mięśni i ścięgien. Takie noszenie dziecka to również ryzyko upuszczenia dziecka i uderzenia o podłogę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE