Nawet gwiazdy są czasem bezradne. Serena Williams prosi o pomoc

Tenisistka prosi o pomoc innych rodziców w sprawie ząbkowania.
Tenisistka prosi o pomoc innych rodziców w sprawie ząbkowania. Zrzut z Instagram/Serena Willams
Trzy miesiąca temu jedna z najbardziej znanych tenisistek została mamą. W obliczu takiego wyzwania nawet ona czasem nie wie co robić.


Kobieta znana z uporu, siły i systematyczności, bo tylko dzięki temu mogła osiągnąć tak wiele w życiu zawodowym, dziś pokazuje zupełnie inne oblicze. Twarz mamy, która pragnie ze wszystkich sił pomóc dziecku i wychować je najlepiej jak potrafi. Kobiety, która nie wstydzi się przyznać do niewiedzy i (na szczęście) poprosić o pomoc, co wcale nie jest tak łatwe, jak się wielu osobom zdaje.

Rodzice coraz częściej (choć kobiety zdecydowanie chętniej) zapisują się do różnych grup przeznaczonych dla nich i razem z innymi starają się sobie pomagać w trudnych chwilach. Czasem jest to problem z karmieniem piersią, czasem z niską wagą dziecka, a mowa nawet o pękających brodawkach i rozstępach. Gdy 3-miesięczna córeczka Sereny Williams zaczęła ząbkować, zdesperowana mama, która wykorzystała już wszystkie znane sobie metody, postanowiła poprosić o pomoc innych rodziców.

– Biedna Alexis Olympia tak bardzo płakała (ona nigdy nie płacze), że musiałam ją trzymać na rękach, dopóki nie zasnęła. Próbowałam bursztynowych koralików, zimnych ręczników, ssania palca mamy, preparatów homeopatycznych, ale nic nie działa — napisała na Instagramie tenisistka.
Na jej apel o pomoc, bo „pęka jej serce” odpowiedziały tysiące osób. Problem ząbkowania i problemów z tym związanych jest nieodzownym elementem dorastania i naprawdę większość rodziców nie wspomina dobrze tego okresu. Każdy ma inny sposób na złagodzenie bólu i pomoc niemowlęciu. Może to być w zależności od wieku dziecka: schłodzony gryzaczek, maść kupiona w aptece, masaż dziąseł, szczoteczka do zębów, ssanie kocyka, czy zwykły rumianek. Ważne, by próbować i znaleźć najlepsze dla dziecka rozwiązanie.
A co wy polecilibyście Serenie?
źródło: Twitter/Serena Williams
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...