Jeden z najczęstszych problemów po przebytej ciąży. Podpowiadamy, jak się z nim uporać

W okresie poporodowym zawartość estrogenu spada, przez co włosy zaczynają gwałtownie wypada.
W okresie poporodowym zawartość estrogenu spada, przez co włosy zaczynają gwałtownie wypada. Materiał prasowy
Organizm kobiety w czasie ciąży funkcjonuje zupełnie inaczej. Gospodarka hormonalna zmienia się, a zwiększone wytwarzanie estrogenu wpływa pozytywnie na wygląd włosów mam. Niestety, po przebytej ciąży, następuje burza hormonalna, czego efektem jest wypadanie włosów. Problem ten dotyka spory odsetek kobiet. W okresie postnatalnym włosy kobiet potrzebują wzmocnienia.

Przyczyny wypadania włosów po ciąży
Życie włosów podlega cyklowi, w którym wyróżnia się trzy fazy. W fazie wzrostu, zwanej anagenem, znajduje się około 90% włosów, które każdy człowiek ma na głowie. Okres ten trwa od 2 do 6 lat. Kolejna faza to katagen - trwający około 2 tygodni okres przejściowy, w którym włos odrywa się od mieszka włosowego i przesuwa się ku skórze, przygotowując do wypadnięcia. Ostatnia faza - telogen - kończy i rozpoczyna nowy cykl. Jest to faza spoczynku, kiedy to mieszek włosowy kurczy się, by niebawem znów wytworzyć nowy włos.

W okresie ciąży cykl ten zostaje zaburzony. Poprzez podwyższony poziom estrogenu w organizmie kobiety włosy pozostają w fazie anagenu. Ich ilość zdecydowanie zwiększa się. W okresie poporodowym zawartość estrogenu spada, przez co włosy zaczynają gwałtownie wypada. W okresie 2-3 miesięcy po przebytej ciąży kobieta może stracić nawet 20-30% włosów, co wpływa na dyskomfort i złe samopoczucie każdej z mam. Przypadki wypadania włosów po urodzeniu dziecka można zminimalizować, a nawet wyeliminować.

Wzmocnij swoje włosy
Skóra głowy oraz włosy po ciąży i w okresie karmienia piersią mogą być wzmocnione poprzez zastosowanie odpowiednich preparatów. Wypadanie włosów po urodzeniu dziecka to proces fizjologiczny. Powrót do stanu sprzed ciąży wymaga czasu, jednakże stosując odpowiedni kompleks witamin, składników mineralnych oraz aminokwasów, rekonwalescencja może być znacznie przyspieszona. Badania naukowe i współpraca z ekspertami pozwoliły opracować preparat, który zawiera niezbędne składniki działające pozytywnie na skórę głowy i włosy od wewnątrz organizmu. Produkt pod nazwą VITAPIL® mama składa się z substancji aktywnych, jak biotyna, selen i cynk pozwalających na utrzymanie włosów w najlepszej kondycji. Zawartość kluczowego pierwiastka, jakim jest cynk wpływa na prawidłową syntezę białek włosa. Miedź natomiast utrzymuje jego właściwą pigmentację. Dodatkowo cynk wraz z folianami oraz witaminą B12 biorą udział i wspierają proces podziału komórek, w tym cebulki włosa. Występujące w preparacie: witamina A, jod, niacyna oraz cynk utrzymują skórę głowy w najlepszej formie.

Osłabione po porodzie komórki włosów, a narażone na działanie wolnych rodników oraz stres oksydacyjny (powstaje podczas ekspozycji na słońce, mróz, farbowania, suszenia) są wzmacniane i chronione przez zawarte w preparacie pierwiastki - cynk i miedź. Odporność na czynniki mechaniczne jest wspierana poprzez zawartość strukturalnego składnika budowy włosa, jakim jest krzem. Preparat VITAPIL® mama wzbogacono w kompleks AMINQ2® składający się z aminokwasów zawierających siarkę, będących głównym składnikiem białkowym włosa (L-metionina i L-cysteina). Wsparcie w syntezie tych związków zapewnia witamina B6. VITAPIL® mama eliminuje problem estetyczny związany z wypadaniem włosów po ciąży zapewniając niezbędną ochronę skóry głowy i włosów, przez co włosy stają się mocne, lśniące i elastyczne. VITAPIL® mama pomaga włosom mam wrócić do swojego zdrowego stanu eliminując frustracje kobiet po urodzeniu dziecka.


Zaufaj rzeszy zadowolonych mam!
VITAPIL® mama to preparat, którego pozytywne działanie zostało potwierdzone przez rzeszę zadowolonych mam. Przeprowadzone testy konsumenckie wykazały wysoką skuteczność kompozycji składników zawartych w Vitapilu mama.

Kobiety zmagające się z nadmiernym wypadaniem włosów oraz rozdwajającymi się łamliwymi końcówkami zostały poddane dwumiesięcznej kuracji preparatem VITAPIL® mama. Niemal połowa badanych mam już po miesiącu stosowania preparatu VITAPIL® mama zauważyła pierwsze pozytywne efekty. Natomiast po zakończonej kuracji rezultaty odnotowało ponad 93% badanych Pań! Opinie kobiet wykazały wysoką skuteczność preparatu. Panie stwierdziły, że włosy wyglądają na zdrowsze, są błyszczące, przestały wypadać, a co wydaje się najistotniejsze, pojawiły się nowe włosy tzw „baby hair”. Na zadowolenie badanych kobiet wpłynął bogaty skład witamin i składników mineralnych oraz aminokwasów zawartych w preparacie oraz fakt, iż VITAPIL® mama jest rekomendowany przez Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych. Satysfakcję mam podwyższała także wygoda kuracji (1 tabletka dziennie) oraz ekonomiczne opakowanie wystarczające na 2 miesiące terapii.

Najmocniejszym argumentem za skutecznością VITAPIL® mama jest wypowiedziane przez stosujące preparat mamy jednogłośne TAK na pytanie, czy poleciłyby tę kurację innym kobietom po ciąży.

Zadowolenie i pozytywna opinia mam na temat kompleksu witamin i minerałów VITAPIL® mama, które stosowały go w okresie po urodzeniu dziecka oraz w trakcie karmienia, to najlepszy dowód na efektywność produktu. Wszystkim mamom zmagającym się z problemem wypadania i osłabienia włosów po ciąży z pełną odpowiedzialnością poleca się preparat VITAPIL® mama, który pomoże wyeliminować ten krępujący problem estetyczny u kobiet.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE