Gdybyście nie wiedzieli jak wychować syna, ksiądz da wam radę. Jego wpis wywołał obrzydzenie

Ksiądz popiera bicie dzieci, bo tak stanowi Pismo Święte?
Ksiądz popiera bicie dzieci, bo tak stanowi Pismo Święte? lightpoet / 123RF Zdjęcie Seryjne K
Czasem ludzie zapominają, że milczenie jest złotem. Zwłaszcza osoby duchowne powinny zważać na to, co mówią, bo w końcu dla wielu osób, to one są przykładem i wyrocznia w jednym.

Trudno uwierzyć, że takie słowa padły z ust księdza. Niestety, nadal są one widoczne na profilu księdza Daniela Wachowiaka. Na Twitterze postanowił podzielić się mądrościami z Pisma Świętego, które stoją w zupełnej sprzeczności do wszystkich kampanii odnoszących się do zakazywania przemocy wobec dzieci.
ks. Daniel Wachowiak

Nie kocha syna, kto rózgi żałuje, kto kocha go w porę, go karci, Prz 13,24. W sercu chłopięcym głupota się mieści, rózga karności wypędzi ją stamtąd, Prz 22,15. Karcenia chłopcu nie żałuj, gdy rózgą uderzysz nie umrze. Ty go uderzysz rózgą, a od Szeolu zachowasz mu duszę, Prz 23,13

Kwestia dawania dzieciom klapsów nadal jest sprawą budzącą ogromną wrzawę. Po jednej stronie stoją współcześni młodzi rodzice, którzy chcą żyć nowocześnie i pragną stworzyć swojemu potomstwu inne dzieciństwo niż sami mieli, choć z różnym skutkiem. Po drugiej stoją zwolennicy teorii, że bez klapsów nie da się wychować dziecka i to jedyna słuszna metoda dyscyplinowania dziecka, zwłaszcza dorastającego chłopca. Im klapsy nie kojarzą się z przemocą, a najczęściej podawanym argumentem było: my dostawaliśmy i żyjemy, więc o co to wielkie halo?

Ksiądz Wachowiak nie widzi nic niestosownego w zamieszczonym tweecie. Na oburzenie internautów zamieszcza odpowiedź, że „on cytuje tylko Pismo Święte, a nie głupoty”. Pozostawia to jednak wiele do życzenia, bo czyż takimi wytycznymi mają się dziś kierować rodzice? Czy takie kazania powinni głosić księża? Tego typu słowa mogą namieszać w głowach rodzicom, którzy opacznie mogą zrozumieć, że skoro ksiądz tak głosi, a i Pismo Święte potwierdza, to może jednak w biciu dzieci nie ma nic złego? Drodzy rodzice, naprawdę, nie ma w tym nic dobrego, a każdy klaps zostawia trwały ślad w psychice dziecka.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE