Wszyscy straszą salmonellą w produktach dla dzieci. Czy jest się czego obawiać?

Wycofano ze sprzedaży 7 tys. ton mleka modyfikowanego.
Wycofano ze sprzedaży 7 tys. ton mleka modyfikowanego. Prawo autorskie: andrei310 / 123RF Zdjęcie Seryjne
Polskie serwisy informacyjne donoszą o wykryciu pałeczek salmonelli w mleku modyfikowanym dla dzieci. Czy rodzice mają powód do obaw?

Salmonella w produktach mlecznych dla dzieci
W niedzielę, 10 grudnia, Ministerstwo Gospodarki i Finansów we Francji opublikowało listę ponad 600 partii wycofanych ze sprzedaży produktów mlecznych dla niemowląt Lactalis. W sumie wycofano prawie 7 tys. ton produktów – poinformował rzecznik firmy Michel Nalet. Decyzję o wycofaniu produktów podjęto w związku z wykryciem 26 przypadków zakażenia bakteriami salmonelli u dzieci poniżej 6. miesiąca życia. W rozmowie z agencją AFP Nalet przyznał, że nie odnotowano zakażeń salmonellą poza granicami Francji.

Lactalis jest jednym z największych producentów produktów mlecznych na świecie. Lista wycofanych partii obejmuje nie tylko produkty dostępne we Francji, ale również w Chinach, Pakistanie, Wielkiej Brytanii, Sudanie i Bangladeszu. Na liście nie ma jednak Polski – mleko modyfikowane i mieszkanki mlekozastępcze Lactalis nie są dostępne na polskim rynku.

Aby uspokoić polskich rodziców, zwróciliśmy się w tej sprawie do rzecznika Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie. – Skonsultowałam się z naszym Oddziałem Nadzoru Bezpieczeństwa Żywności, Żywienia i Kosmetyków WSSE w Warszawie. Nie mamy żadnych oficjalnych informacji w tej sprawie z Głównego Inspektoratu Sanitarnego – odpowiedziała Joanna Narożniak, rzecznik prasowy WSSE w Warszawie. Czekamy na oficjalne stanowisku GIS-u.
Źródło: afp.com, solidarites-sante.gouv.fr
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE