4 miliony wyświetleń mówią same za siebie. Ten film obrzydza, ale trudno odwrócić wzrok

Wypadanie włosów po ciąży jest problemem wielu młodych matek.
Wypadanie włosów po ciąży jest problemem wielu młodych matek. Instagram/christinakreitel
To problem wielu młodych matek.


Film opublikowany na Instagramie przez Christinę Kreitel, właścicielkę salonu piękności w stanie Utah w USA, pokazuje, jak duże zmiany zachodzą w organizmie kobiety po ciąży i porodzie.

– Haha! Nie ma nic lepszego od wypadania włosów po ciąży. Wiecie, 4 miesiące po porodzie, a wy zapychacie włosami odpływ! Sama przez to przechodzę, uwielbiam kolekcjonować włosy na ściance kabiny prysznicowej. Obrzydliwie satysfakcjonujące – napisała Kreitel. – Ktoś jeszcze przez to przechodzi? – zapytała. Film wyświetlono już ponad 4 miliony razy, pojawiło się pod nim ponad tysiąc komentarzy. Wiele kobiet przyznało, że kilka miesięcy po porodzie walczyły z tym samym problemem.

Chociaż wielu osobom nagranie może się wydać obrzydliwe, trudno oderwać od niego wzrok.
Dlaczego po ciąży włosy wypadają garściami?
Jak podaje „Poradnik zdrowie”, na cykl życia włosa składają się trzy fazy. Pierwsza, anagen, czyli faza wzrostu, trwa od 2 do 8 lat. W tej fazie znajduje się większość włosów, które mamy na głowie. Druga faza, katagen, trwa kilka tygodni, w czasie których włos przygotowuje się do wypadnięcia i w końcu wypada. Trzecia faza, telogen, to czas spoczynku, który trwa od 2 do 4 miesięcy. Mieszki włosowe odpoczywają, a z czasem zaczynają się tworzyć nowe włosy. Podczas ciąży poziom estrogenów u kobiety jest podwyższony i druga faza wzrostu włosa jest zaburzona. Włosy nie wypadają, więc wydaje się, że jest ich więcej. Kilka miesięcy po porodzie, gdy poziom estrogenu zaczyna spadać, włosy zaczynają wypadać.
Źródło: poradnikzdrowie.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

Narodowe smażenie dzieci

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE