Nie jest tym, na co wygląda. Ta animacja to najlepszy świąteczny spot tego roku

Świąteczna animacja BBC One rozczuliła internautów.
Świąteczna animacja BBC One rozczuliła internautów. screen YouTube/BBC
Wystarczą dwie minuty, żeby przypomnieć sobie, czym tak naprawdę powinny być Święta.

Walka o tytuł najlepszej świątecznej reklamy 2017 roku trwa. Jak zawsze – opinie internautów są podzielone. Jedni zachwycają się świąteczną reklamą Allegro, dla drugich chłopiec z talizmanem jest nudny i banalny i nie ma szans w starciu z dziadkiem uczącym się angielskiego. Amazon wypadł z konkurencji już na starcie, prezentując reklamę, która „niszczy dzieciom święta”. Pepco chciało dobrze, ale efekt pozostawia wiele do życzenia... Wydawało się, że nic nie wzruszy bardziej, niż spot lotniska Heathrow, jednak kilka dni przed mikołajkami stacja BBC opublikowała reklamę, która przebija pozostałe i ma największe szanse zostać gwiazdkowym hitem, przynajmniej wśród rodziców.

Historia rodzica, który nigdy nie ma czasu?
Reklama przedstawia historię pracującego ojca i jego kochającej taniec córki. Dziewczynce wydaje się, że tata jej nie dostrzega i nigdy nie ma dla niej czasu – gdy potrzebuje jego uwagi, on pracuje i nie widzi, jak dziewczynka przygotowuje się do konkursu talentów. Choć wydaje się, że jest nieobecny i w natłoku pracy zapomniał o rodzinie, gdy córka go potrzebuje, jest obok i wspiera ją tak, jak umie. Przepracowany rodzic, który nagle przypomina sobie, że ma dziecko – to tylko pierwsze wrażenie.
O co chodzi w Święta?
Spot opowiada o samotnym ojcu, który robi wszystko, żeby jego córce niczego nie brakowało – przyjeżdża po nią do szkoły, zmywa naczynia, prasuje, chodzi na zakupy, samotnie przystraja choinkę i kupuje prezenty. Gdy on wykonuje wszystkie domowe obowiązki, dziewczynka tańczy ze słuchawkami na uszach i trzaska drzwiami, gdy tata jej nie zauważa. Dopiero w chwili, gdy zaczynają wspólnie tańczyć, stają się sobie bliscy i przypominają sobie, że są rodziną... To jest prawdziwe przesłanie reklamy – „wspólnie w Święta”, czyli dostrzeżenie siebie nazwzajem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE