45 minut. Tyle trwało spotkanie rodziców z dzieckiem. "Nie wiem, czy dałabym radę"

Prawo autorskie: panomacc / 123RF Zdjęcie Seryjne
Śmierć dziecka to trudne przeżycie dla rodziców. Nie ma jednego, właściwego sposobu, by poradzić sobie w tak przykrej sytuacji. Ci rodzice dostali 45 minut, tyle, ile trwa lekcja w szkole, by poznać swoje dziecko...

Miejsce do tulenia
Fundacja Gajusz to niezwykłe miejsce, które jedna z dziennikarek Mamadu odwiedziła, by pokazać, że “samotność nie jest dla dzieci”. I że, na całe szczęście, są ludzie, którzy wkładają całe serce w to, by porzucone maluchy jak najmniej odczuwały, że na swój dom i ciepłe rodzicielskie ramiona muszą poczekać chwilkę dłużej.

Fundacja prowadzi m.in. pierwsze w centralnej Polsce hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci, Ośrodek Preadopcyjny – TULI LULI, Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej (dzięki temu chore dzieci mogą być blisko rodziny) oraz zapewnia opiekę psychologów, wolontariuszy i arteterapeutów na oddziałach onkologicznych Szpitala Klinicznego w Łodzi.

Hospicjum perinatalne to miejsce dla maluchów, o których już przed urodzeniem wiadomo, że nie zostaną na świecie na długo. Rodzina otrzymuje bezpłatne i profesjonalne wsparcie.

Wzruszający wpis
Kilka dni temu na profilu Fundacji w mediach społecznościowych pojawił się poruszający wpis - w hospicjum perinatalnym przyszedł na świat kolejny maluch. Jego narodziny nazwano jednoczesnym powitaniem i pożegnaniem.

Oczekiwała go cała rodzina: tata, dwaj bracia, dwie babcie i dwóch dziadków oraz siostra mamy, którzy przyjechali z daleka, by go przywitać. Spotkanie trwało 45 minut. We wpisie czytamy. - Tyle trwa godzina lekcyjna. Ta znów nauczyła mnie, że miłość do dziecka jest bezwarunkowa, a piękno jest w oku patrzącego.


Pod wzruszającym komunikatem wielu rodziców podzieliło się swoimi przeżyciami i emocjami, niektórzy piszą, że nie daliby rady i nie wyobrażają sobie takiego bólu i cierpienia. W tym miejscu w sieci można przeczytać piękne słowa i wyznania, czuje się wsparcie i miłość. Czyli wszystko to, czego zdaje się być coraz mniej w naszym życiu, a jest tak naprawdę najważniejsze.
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE