Ta gmina od nowego roku będzie miała swoje 500 Plus. "Typowa kiełbasa wyborcza"

Prawo autorskie: mishatc / 123RF Zdjęcie Seryjne
Pomysł radnych, by na urodzone po 1 stycznia 2018 roku dzieci wypłacać 500 złotych został przegłosowany - podaje portal wadowice24.pl.

Andrychów to miasto w województwie małopolskim. Pomysł dodatkowego wsparcia finansowego zaproponowało 13 radnych. Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej złożyli projekt uchwały, który został przegłosowany (Rada składa się z 21 osób).

Jednorazowe 500 Plus
Wypłata będzie formą jednorazowego becikowego. Otrzymają ją rodzice, których dziecko urodzi się po 1 stycznia. Wystarczy, że złożą wniosek w Ośrodku Pomocy Społecznej.

Na sesji przyjęto również poprawkę Wiesława Mikołajka z PiS. Wnioskował o wykreślenie punktu, głoszącego, że w przypadku śmierci dziecka pieniądze nie zostaną wypłacone. Rada przyjęła te postulat, czyli nawet jeżeli dziecko urodzi się martwe, rodzice będą mogli składać wniosek o zapomogę.

Pomoc?
Jak wspomina portal wadowice24.pl w Andrychowie istnieją regulacje, które gwarantują wypłatę becikowego. Ci, którym urodzą się bliźnięta/trojaczki/czworaczki otrzymują jednorazową wypłatę (2000 zł na każde dziecko).

Internauci już żartują, że radni podkradają pomysły rządowi. Jedni uważają, że to dobry pomysł, bo każda pomoc jest potrzebna, inni narzekają na "rozdawnictwo", które nasila się zawsze, gdy zbliżają się wybory...


Źródło: wadowice24.pl
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE