Oryginalny prezent od serca. Schowaj do szuflady i podaruj dziecku, kiedy przyjdzie odpowiedni czas

Kupno oryginalnego prezentu to nie lada sztuka. Jeśli myślicie o nieszablonowym upominku dla swojego dziecka (i to niekoniecznie w najbliższej przyszłości), być może strzałem w dziesiątkę będą Karty Wspomnień od Trefla
Kupno oryginalnego prezentu to nie lada sztuka. Jeśli myślicie o nieszablonowym upominku dla swojego dziecka (i to niekoniecznie w najbliższej przyszłości), być może strzałem w dziesiątkę będą Karty Wspomnień od Trefla 123rf.com
W sztuce wręczania prezentów ścierają się dwie szkoły myślenia. Pierwsza przekonuje, że podarunek dla bliskiej osoby powinien mieć przede wszystkim wymiar praktyczny. Zdaniem drugiej wartościowy prezent to taki, który jest jedyny w swoim rodzaju. Która z nich ma rację? Tego sporu nie da się rozstrzygnąć i prawdę mówiąc, nawet nie warto – skoro wśród obdarowanych znajdujemy osoby zadowolone zarówno z jednego, jak i drugiego rodzaju prezentu, to grzechem byłoby przecież ''zamykać'' którąkolwiek z tych szkół.

Z pewnością osobie, która otrzymała prezent o praktycznym zastosowaniu, przyda się on w codziennym życiu, a poza tym odciąży kieszeń obdarowanego, wszak nie będzie musiał kupować go na własną rękę. I w tym rzecz – skoro można go dostać w co drugim sklepie, to mimo całej jego przydatności trudno mówić o nim jak o wyjątkowym prezencie. Natomiast z oryginalnymi upominkami jest tak, że choć na ogół nie mają wielkiej wartości rynkowej czy użytkowej, to uosabiają coś rzeczywiście niespotykanego.

Kto szuka unikalnego prezentu w sentymentalnym tonie, może zakończy szczęśliwie swoje poszukiwania dzięki Kartom Wspomnień z serii Trefl Little Planet. Na pierwszy rzut oka to prezentowe pudełko, jakich wiele, na dodatek dostępne w dwóch dziecięcych wzorach – dla chłopca lub dziewczynki. Gdzie tu miejsce na niezwykłość? Oczywiście musimy zajrzeć głębiej, bo to, jak wykorzystamy jego wnętrze, nadaje mu właśnie niepowtarzalnego oblicza.
Pudełko Kart Wspomnień kryje w sobie pamiątkowy album w postaci kart, na których rodzice mogą zapisać najważniejsze i najbardziej wzruszające wydarzenia z pierwszego roku życia swojego dziecka, tworząc swoistą kronikę wczesnego dzieciństwa ukochanej latorośli. Oddawane w ich ręce pięknie ilustrowane karty (30 różnych wariantów) zawierają podpowiedzi wskazujące kierunki opracowania tej rodzinnej pamiątki.

W poręcznym pudełku znajdziemy dodatkowo 2 karty do napisania dedykacji od mamy i taty, a także 3 druczki na dowolne zapiski, które przyjdą rodzicom do głowy w sprawie utrwalenia najważniejszych momentów życia dziecka. Taki zbiór zapisanych wspomnień można przechowywać przez lata i wracać do nich, kiedy ochota na wspominki najdzie autorów lub – co jeszcze bardziej prawdopodobne – adresata tych pamiątkowych zapisków.
Właśnie, to dobry moment, by zastanowić się, kto i w jakich okolicznościach może być odbiorcą tego prezentu? Skoro w środku znalazło się miejsce dla kart, które rodzice dedykują swojemu dziecku, odpowiedź wydaje się oczywista. Przechowywane latami pudełko z ukrytymi wewnątrz zapisanymi kartkami można wyciągnąć z szuflady i wręczyć dziecku jako jeden z nietuzinkowych upominków, kiedy przykładowo będzie obchodziło swoje 18-ste urodziny.


Co w sytuacji, gdy pociecha już dawno wyszła z niemowlęcego okresu, a więc zanim rodzice weszli w posiadanie tego specjalnego albumu? Ozdobione grafikami karty zaprojektowano w taki sposób, by przypominały o przełomowych wydarzeniach w życiu każdego dziecka. Tak opracowany design może pomóc odświeżyć mamie lub tacie pamięć tak, aby nawet po upływie tylu lat mogli przygotować wprawdzie spóźnioną, ale jak najbardziej wartościową kronikę.
W przypadku tego albumu dziecko jest głównym odbiorcą, ale nie musi być jedynym. Równie dobrze pudełko z Kartami Wspomnień można ofiarować babci czy dziadkowi, którzy pomagali w wychowaniu wnuka lub wnuczki. A ponieważ w wielu rodzinach są to ci krewni, którzy świata nie widzą poza maluchami, można mieć przypuszczenie, graniczące z pewnością, że taki prezent przyjmą z łezką wzruszenia w oku.

Niezależnie od tego, w czyje ręce trafi zestaw nostalgicznych kart, obdarowana nimi osoba doceni pomysłowość wręczającego i będzie wdzięczna za to, ile serca włożono w przygotowanie takiego prezentu. Choć pudełko Kart Wspomnień można nabyć w ogólnodostępnej sprzedaży, koniec końców pozwala ono wyczarować coś, czego nie kupimy w żadnym sklepie.

Artykuł powstał we współpracy z Trefl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE