Taki pomysł powinny ukraść szkoły na całym świecie. Uczy dzieci szanować pieniądze

Akcja dzielenia się jedzeniem powinna być wprowadzona we wszystich szkołach.
Akcja dzielenia się jedzeniem powinna być wprowadzona we wszystich szkołach. Zrzut z Instagram/Sustanaible America
Inicjatywa jest prosta i ma wiele zalet. Coraz więcej szkół włącza się w tę inicjatywę. W Polsce podobne rozwiązanie wprowadzono w jednej szkole.

Nie wyrzucaj jedzenia. Każdy wie, jak jest to ważne, a jednak ciągle pojawiają się doniesienia o tym, jak wiele żywności trafia do śmieci. Dzieje się tak również w szkołach. Dzieci przynoszą ze sobą śniadaniówki, a w nich nie zawsze ulubione smakołyki. Kanapka ze złym serem, nielubianą szynką, owoce, czy warzywa, których akurat dziecko nie lubi. Wówczas najczęściej nie przynoszą ich dzieci z powrotem do domu, tylko starają się ich pozbyć, by nie martwić rodziców.


Są też dzieci, których rodziców nie stać na jedzenie i do szkoły czasem przynoszą za mało kanapek, czy napojów, by czuli się syci. W związku z tym w wielu amerykańskich szkołach postanowiono wprowadzić nową zasadę dzielenia się z innymi produktami, których uczeń nie zje. Każdy może podejść do stołu i albo zostawić coś dla innych, albo może poczęstować się jedzeniem. To ma zapewnić, że żadne dziecko nie będzie głodne.
Reszta produktów, która zostanie, jest na koniec dnia przekazywana pobliskim domom pomocy i innym organizacjom charytatywnym. Młodzi ludzie są uczeni od małego, że nie można marnować żywności i uwrażliwiani są także na biedę innych. Nie jest sztuką mieć pieniądza i kupić zbyt wiele jedzenia. Prawdziwym wyzwaniem jest albo kupić tyle, by nie wyrzucać, albo dzielić się z innymi, jeżeli okaże się, że mamy go jednak zbyt wiele.

Co więcej, taka akcja ma zakończyć piętnowanie innych za to, że są biedniejsi. Dostęp do stołów z żywnością nie powinien być ograniczany, każdy powinien mieć szansę podejść i poczęstować się wybranym produktem, bez skrępowania. Ważna jest więc w tym projekcie i praca nauczycieli i dyrekcji, by uczyli dzieci tolerancji i dbali o to, by żaden uczeń z tego powodu nie był szykanowany.


Ten pomysł jest prosty i przez to genialny. Może warto powiedzieć o nim w szkołach waszych dzieci? Zastanówcie się, ile dobrego może przynieść ta akcja.
źródło: Scary Mommy
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE