Koniec z płaczem przy wyciąganiu drzazgi. Oto trik, który ułatwia życie

Sposób na wyciąganie drzazgi.
Sposób na wyciąganie drzazgi. epokrovsky / 123RF Zdjęcie Seryjne
Pomysł tej mamy wygląda naprawdę interesująco. Dla wielu rodziców może być prawdziwym wybawieniem, więc warto go wypróbować.

Czasem wyjęcie małego opiłka wymaga ogromnej pracy. Dzieci z reguły nie chcą współpracować, a grzebanie igłą w ciele malucha, który się wierci i próbuje zwiać, jest niebezpieczne. Wtedy niestety rodzice muszą udać się do lekarza, który pomoże usunąć ciało obce, co wywołać może jeszcze większą traumę. Pozostawienie jednak drzazgi, czy opiłka w ciele, może zakończyć się zakażaniem, a ból wywołany choćby gromadzącą się ropą, na pewno będzie bardziej dokuczliwy niż chwila krzyku i nerwów w czasie ich usuwania.

Tego typu strzykawkę większość rodziców ma w domu. Są one przeważnie dodawane do syropów przeciwgorączkowych dla dzieci, by ułatwić rodzicom dokładne odmierzenie dawki leku, więc zazwyczaj mamy je pod ręką. By usunąć drzazgę, jak zapewnia Claire Bullen-Jones wystarczy przyłożyć końcówkę strzykawki z otworem do miejsca wbicia drzazgi, docisnąć do skóry i upewniwszy się, że ściśle przylega energicznie pociągnąć tłok. Jeśli nie uda się za pierwszym razem trzeba zrobić to ponownie, aż drzazga wydostanie się na zewnątrz.
Warto wypróbować, by ochronić dzieci przed dodatkowym stresem.
źródło: Claire Bullen-Jones
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE