Fragment obrazka, który zobaczysz jako pierwszy ujawnia twoje skrywane lęki

goodfullness.net
Nie przyglądaj się zbyt długo, tylko wskaż, co zobaczyłeś jako pierwsze. Zapraszamy do zabawy!

Chociaż niektórym trudno przyznać się, co wzbudza ich lęki, warto uświadomić sobie, że wszyscy czegoś się boimy. Nieraz po prostu nie potrafimy wskazać źródła naszych obaw. To zdjęcie daje nam możliwość skonfrontowania się z podświadomym strachem.

Do badania i opisu osobowości stosuje się szereg narzędzi psychometrycznych. Nie może ich zastąpić prosty test projekcyjny. Choć, co ciekawe „dawniej takie testy uznawane były za rzetelne źródło informacji o człowieku” - wyjaśnia Katarzyna Kucewicz psycholog, psychoterapeuta Ośrodek Psychoterapii i Coachingu INNER GARDEN i dodaje — Testy te często oparte są o analizę skojarzeń. Czyli pacjent ogląda rysunek, obraz, zdjęcie i w zależności, jak i co o nim mówi, taką diagnozę się mu przypisuje — diagnozę cech osobowości czy temperamentu.
Co widzisz?

Mała dziewczynka

Jeżeli w pierwszej kolejności zwróciłeś uwagę na małą dziewczynkę, oznacza to, że twoje lęki pochodzą z traumy z dzieciństwa. Czy zdajemy sobie z tego sprawę czy nie, wiele wydarzeń z najmłodszych lat ma duży wpływ na nasze dorosłe życie.

Motyl

Osoby, które zwróciły uwagę na motyla wciąż szukają nowych możliwości, boją się, że coś je ominie, przegapią coś ważnego.

Truskawka

Truskawkę zobaczą osoby, które boją się miłości, zaangażowania, albo nie potrafią w pełni okazać czułości obecnemu partnerowi.

Pająk

Zwracasz uwagę na detale i szczegóły, ale twoim największym strachem jest niepewność. Prawdopodobnie jesteś ostrożny, a na pierwszym miejscu stawiasz bezpieczeństwo.

Drzewa

Obawiasz się starzenia, trudno ci przyznać przed innymi, w jakim jesteś tak naprawdę wieku.

Misie

Misie symbolizują przyjaźń, dlatego jeżeli jako pierwsze wpadły ci w oko oznacza, że bardzo cenisz bliskie relacje z innymi. Najbardziej obawiasz się utraty bliskich i przyjaciół, lubisz przebywać w gronie znajomych.


Źródło: goodfullness.net
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE