Kobieta spróbowała sztuczki rodzicielskiej Jennifer Garner. Efekt przerósł oczekiwania

Rodzice muszą stosować sztuczki, gdy wychowują kilkoro dzieci.
Rodzice muszą stosować sztuczki, gdy wychowują kilkoro dzieci. Zrzut z ekranu/Instagram/Jennifer Garner
Gdy celebryci sprzedają patenty i triki na wychowywanie dzieci, wiele osób puka się z głowę i śmieje, co oni mogą wiedzieć o prawdziwym życiu. Tym razem jednak było zupełnie inaczej.

Jennifer Garner wychowuje trójkę dzieci, dwie córeczki i synka. Podzielenie uwagi pomiędzy taką gromadkę nie jest łatwe, więc aktorka przyznaje, że czasem ucieka się do mniej typowych sposobów, by utrzymać z każdym dzieckiem bliską relację. W rodzinach wielodzietnych częstym problemem jest znalezienie właściwych proporcji, ile i któremu dziecku poświęcić więcej czasu, kto w danej chwili potrzebuje uwagi i przytulenia, a kto może poczekać. Niestety, zdarza się (oczywiście nie w każdej rodzinie), że choćbyśmy stąpali jak po polu minowym i starali się równoważyć swoją uwagę i dzielić ją jak najbardziej sprawiedliwie, to i tak na koniec dnia, jedno z dzieci (oby tylko) wieczorem wykrzyczy nam w twarz – dla mnie to cały dzień nie miałaś czasu lub/i tak naprawdę to mnie nie kochasz, tylko mojego brata/siostrę.

Jedna z mam postanowiła sprawdzić, czy trik Jennifer Garner jest skuteczny w budowaniu więzi z dziećmi, gdy ma się więcej niż jedno. Co się okazało?
Mama czterech córek
źródło: Kidspot

Mam cztery córki, więc możecie sobie wyobrazić, jak intensywnie wygląda każdy mój dzień. Nie umiem się rozdwoić, ale staram się, jak mogę, dać dzieciom czytelny sygnał, że jestem dla nich i kocham je wszystkie tak samo mocno. Tyle że każdy dzień to inne niespodzianki i co chwilę inna z córek potrzebuje mojej pomocy. Stosuję więc zasadę pilności, czyli zajmuje się rozstrzyganiem najważniejszych i priorytetowych spraw, resztę zostawiając na później.

Znam moje dzieci, tak mi się wydaje, ale nie wiem, czy znam ich wszystkie potrzeby, bo nie mam czasu z każdą córką spędzić wystarczająco dużo czasu. Pewnego dnia byłam załamana, ciągłe problemy przygniotły mnie. Usłyszałam wtedy jak o podobnych problemach opowiadała Jennifer Garner, matka trójki dzieci. Początkowo pomyślałam, że to celebrytka i co ona wie o życiu, ale potem postanowiłam wypróbować jej metodę, bo w końcu co mi szkodzi spróbować?

Następnego dnia odwiozłam swoje córki do szkoły i jednej z nich powiedziałam, że zostaje ze mną. Była bardzo zaskoczona. Powiedziałam, że spędzę ten dzień tylko z nią, że będziemy robić to, na co ma ochotę i wierzyłam głęboko, że uda mi się nie denerwować przez cały dzień akceptując marudzenie i fochy tylko jednej z córek.

Byłam zaskoczona jej wyborami. Najpierw chciała się przejechać metrem i pójść do Centrum Nauki. Potem poszłyśmy do chińskiej restauracji i na lody. Trzy czynności, metro, muzeum i dobry obiad – tyle wystarczyło, by moja córka była szczęśliwa. Trzymała się blisko mnie i czułam, że jest bardzo odprężona. Ona po prostu promieniała, nie mogła przestać gadać, ciągle chciała mi coś pokazać, opowiedzieć, powspominać. Gdy wracałyśmy do domu po południu, zapytałam ją, czy podobał jej się ten wspólny dzień. Gdy powiedziała – mamo, to był najcudowniejszy dzień, miałam łzy w oczach.

Zapytałam ją, dlaczego tak uważa. Wytłumaczyła mi, że to był dzień, kiedy nie musiała z nikim się mną dzielić, nie musiała walczyć o moją uwagę z siostrami, które często ją zakrzykują i że nie opłaca się być mądrą i bezkonfliktową, bo gdyby miała problemy, musiałabym poświęcić jej więcej uwagi.

Trudno mi było nie płakać. Nie zdawałam sobie sprawy, że dzieci tak celnie odbierają rzeczywistość i że taki jeden dzień da nam tak ogromne obustronne szczęście. Moje dziecko otworzyło przede mną swoje serce. Taki dzień wagarów, choć pewnie wiele osób wytknie mi, że to mało wychowawcze, był jedną z najlepszych decyzji w moim życiu. Żałuję, że tak późno wypróbowałam tę metodę. Od tamtej pory każda z moich córek miała już swój dzień ze mną. Teraz zaczynam kolejną rundę.

Wypróbujecie tę metodę? Tak wspólny dzień, rzeczywiście może być dla dziecka niezwykłą przygodą, którą będzie pielęgnować w pamięci przez wiele lat. Może warto, niekoniecznie w tygodniu, skoro dzieci mają szkołę, a np. w weekend, o ile znajdziemy opiekę nad pozostałymi dziećmi, ale pomysł wart przemyślenia.
źródło: Kidspot
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE