Przez tydzień zgadzała się na wszystko, o co poprosiły dzieci. Oto, co się stało

Co się stanie, gdy będziesz odpowiadać "tak" na każde pytanie dziecka?
Co się stanie, gdy będziesz odpowiadać "tak" na każde pytanie dziecka? Prawo autorskie: alenkasm / 123RF Zdjęcie Seryjne
Przeprowadźcie ten krótki eksperyment, a przekonacie się, w jak wielu kwestiach nie mieliście racji.

Na każde pytanie odpowiadaj „tak”
Redaktorka serwisu BuzzFeed Hannah Williams, znana jako „Wine Mom”, przeprowadziła w domu eksperyment: przez tydzień odpowiadała „tak” na każde pytanie zadane przez dzieci. Nie powiedziała dzieciom o eksperymencie, a przy okazji nauczyła się kilku ważnych rzeczy – każdy rodzic powinien tego spróbować!

Co się stanie, gdy przez tydzień będziesz odpowiadać „tak” na każde pytanie dziecka?
Eksperyment pokazał, że pozwalając dzieciom na więcej i mówiąc „tak” zamiast „nie”, wspiera się ich rozwój i kreatywność, a w domu jest o wiele weselej, niż zazwyczaj. Chociaż są rzeczy, na które nie można się zgadzać (te, które mogą narazić dziecko na niebezpieczeństwo), mówienie „tak” nie jest aż tak trudne, a rezultaty są zaskakujące. Okazuje się, że nawet niejadki zjedzą cały posiłek, jeśli same zadecydują, co zjedzą, a obawy przed wyręczaniem dziecka w pewnych sytuacji są nieuzasadnione (o tym Hannah przekonała się pierwszego dnia, gdy pozwoliła synkowi pojechać do fryzjera na hulajnodze, choć obawiała się, że będzie ją musiała nieść w drodze powrotnej).

Yes Day – święto, na które będzie czekać każde dziecko
Odpowiadanie „tak” na każde dziecięce pytanie aż przez tydzień może być ryzykowne. Warto rozważyć inną opcję, którą kilka lat temu wprowadziła w życie Jennifer Garner. Aktorka raz w roku organizuje tzw. Yes Day, czyli dzień, w którym zgadza się na wszystko, o co poproszą dzieci i na każde pytanie odpowiada „tak”. W tym roku aktorka na prośbę dzieci musiała spędzić noc w namiocie na podwórku. Dzień później zamieściła na Instragramie zdjęcie z podpisem: „Nigdy nie potrzebujesz tak dużo kawy, jak dzień po obchodach Yes Day”.
Co myślicie o takim eksperymencie? Wypróbujecie go w waszych domach?
Źródło: familyshare.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE