Jesienne edycje targów Slow Fashion. Sprawdź, czego nie możesz przegapić

Fot. Slow Fashion
Dokładnie 30 września i 1 października mieliśmy przyjemność odwiedzenia targów polskiej mody Slow Fashion. Jak co sezon jesteśmy patronem medialnym tego wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez z polską modą autorską. Dla tych, którzy nie dojechali na PGE Narodowy mamy dobrą wiadomość. Kolejne edycja odbędzie się już w ten weekend we wrocławskiej Hali Stulecia. Dlaczego warto? Sprawdźcie naszą relację.

Recykling, upcykling, DIY
Czy zrobiliście porządki w Waszych szafach przed nadchodzącą jesienią i zimą? Nam się to udało! Co więcej, od razu oddaliśmy tekstylia do Vive Textile Recykling, którzy spożytkują odpowiednio materiały. Dostaliśmy w zamian ecotorbę projektu Mariusz Przybylskiego i poczuliśmy, że oszczędzamy wodę oraz dbamy o środowisko. Na samych targach odwiedziliśmy stoisko Grohe, gdzie poznaliśmy kolejne sposoby na oszczędzanie wody. Później zdobyliśmy nowe umiejętności, dzięki którym możemy sami tworzyć modę. Po pierwsze przerobiliśmy zwykły biały t-shirt za pomocą farbek i naszywek z Factory. Po drugie uszyliśmy (sami!) ocieplacze na dłonie na maszynach Juki. To było wyzwanie! Tak, było warto!

We Wrocławiu również będziesz mieć możliwość samodzielnego sprawdzenia, jak działa maszyna do szycia Juki. Tym razem możesz uszyć worek. Do tego odbędą się zajęcia z sitodruku z Panato, dzięki którym możesz wyjść z t-shirtem z hasłem o Slow życiu. Zaplatanie wianków to już klasyk podczas targów Slow Fashion. Odwiedź G.Las i stwórz własne kwieciste nakrycie głowy.
Slow Fashion, Slow Life, Slow Smile
Kiedy pisaliśmy w marcu o atmosferze targów Slow Fashion, nie mogliśmy wyjść z podziwu dla klimatu i ludzi na tym wydarzeniu. Mimo tego, że za oknem aura inna niż w marcu – nastroje w Slow ciągle pozytywne! Od uśmiechniętych dziewczyn na recepcji, po przyjazną atmosferę w strefie warsztatów, czy samych wystawców. W tłumie mignęła nam również Ambasadorka Slow Fashion Olga Frycz, która z pełną uwagą i zainteresowaniem rozmawiała z wystawcami. To się ceni!

Naturalnie, organicznie… Strefa Ciało!
Polski rynek naturalnych kosmetyków bardzo prężnie się rozwija, co widać również na targach Slow Fashion. Poznaliśmy ciekawe manufaktury produkujące kosmetyki z samych naturalnych i organicznych składników. Piękne zapachy, eliksiry młodości czy świece do masażu. To coś, co lubimy! Wisienka na torcie: darmowy tajski masaż od ThaiSun – salon masażu tajskiego. I nagle wszystkie troski schodzą z Twoich barków! Również tych we Wrocławiu
Moda, jakość, pomysł
Choć na końcu tego zestawienia, to nie znaczy, że najmniej ważne. Polska moda ma się dobrze i ta edycja targów Slow Fashion ponownie temu dowodzi. Jesteśmy zakochane w projektach dla dzieci, zaskoczone jakością projektantów w strefie męskiej oraz zachwycone naszymi zakupami na jesień i zimę. Warto jest wydać więcej i cieszyć się dłużej daną rzeczą. Kolejny rok z rzędu podpisujemy się pod hasłem #KupujLepszeUbrania


Jeśli nie zdążyłaś odwiedzić targów Slow Fashion w Warszawie – koniecznie zajrzyj do Wrocławia. To wszystko już 14 i 15 października w Hali Stulecia. Organizatorzy zachęcają do poznania polskich projektantów oraz idei Slow Fashion. Wszystko w zgodzie z mottem targów: #Kupuj lepsze ubrania.

Targi Slow Fashion #10 – Wrocławska Jesień
Kiedy: 14 i 15 października 2017 r.
Gdzie: Hala Stulecia (ul. Wystawowa 1)
Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00
Wstęp na wydarzenie: 10 PLN / 2 dni
dzieci i młodzież do lat 12 wstęp bezpłatny.

Artykuł powstał we współpracy z targami Slow Fashion

Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE