Rodzice odmówili leczenia noworodka bo: "Bóg... nie popełnia błędów". Lekarze nie uratowali dziewczynki

Rodzice odmówili leczenia noworodka.
Rodzice odmówili leczenia noworodka. nenovbrothers / 123RF
Nieleczona żółtaczka może uszkodzić mózg małego dziecka. Nie mówiąc już, o noworodku. Ta historia jest więcej niż przerażająca.


Bóg jest nieomylny
Pewna matka nowo narodzonej dziewczynki odmówiła leczenia, mimo iż uzyskała informacje, że może to doprowadzić do uszkodzenia, a nawet śmierci jej dziecka. W odpowiedzi na prośby o zgodę na leczenie, lekarze usłyszeli, że "Bóg… nie popełnia błędów". W następny dzień po porodzie położna kazała Rachel, matce dziecka, udać się natychmiast na pogotowie, bo jest zagrożenie życia małej. Według rodziców jednak córeczka była całkowicie zdrowa i nic nie wskazywało na to, że powinna jechać do szpitala. Odmówili więc wszelkich zabiegów medycznych dla niej. Położna nalegała, niestety Rachel i Joshua byli nieugięci.

Trudności w oddychaniu, krwotok z nosa
Dziecko już dwa dni po urodzeniu nic nie jadło, a jedynie kaszlało krwią. Babcia Abigail ostrzegała rodziców, wskazywała na niewłaściwy kolor skóry noworodka i jego zły stan.
Trzeciego dnia malutka zaczęła już nieprawidłowo oddychać i kilka godzin później umarła.

Wtedy to Rachel i Joshua wzięli dziecko w ramiona i zanieśli do sypialni na górę, aby wraz z zaproszonymi potem bliskimi modlić się o zmartwychwstanie córeczki. Nie wezwali nawet policji ani pogotowia. Nie wiadomo jak i kto wezwał w końcu służby, które po wejściu do domu zobaczyli rodziców i przyjaciół klęczących i modlących się nad martwym ciałem maleńkiej Abigail.


Lekarze stwierdzili, że Abigail umarła z powodu powikłań związanych z żółtaczką i że prawdopodobnie by żyła, gdyby rodzice nie odmówili jej opieki medycznej. Państwu Piland grozi kara 15 lat więzienia.

Żródło: INDEPENDENT
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...