Która z tych kobiet jest bliżej śmierci? Nawet lekarze się mylą

Depresja nie ma twarzy.
Depresja nie ma twarzy. Instagram/selfloveclubb
Tymi dwiema fotografiami łamie stereotypy dotyczące popularnej choroby.

"Depresja nie ma twarzy. Nie można patrzeć na czyjeś zdjęcie, a nawet widzieć go osobiście, by ocenić, czy ma depresję".

Na dowód, że nie powinno się na podstawie wyglądu określać, czy ktoś ma problemy psychiczne, kobieta zamieściła swoje zdjęcia.

Amelia Smith, 24-letnia brytyjska mama, podzieliła się dwoma bardzo odmiennymi zdjęciami samej siebie, oba z nich zostały zrobione w okresie, gdy miała myśli samobójcze.

Smith powiedziała, że ludzie, w tym lekarze, czasami nie zdawali sobie sprawy, że była przygnębiona ze względu na sposób, w jaki wyglądała lub zachowywała się.

Aby pomóc w podnoszeniu świadomości na temat wielu twarzy osób z zaburzeniami psychicznymi, założyła stronę na Instagram zwaną selfloveclubb. Wykorzystuje swoje własne doświadczenia, by zwrócić uwagę na ten ważny problem.
"Depresja nie ma twarzy"
W poście, który został udostępniony 12 sierpnia, napisała: "Depresja nie ma twarzy. Nie można patrzeć na czyjeś zdjęcie, a nawet widzieć go osobiście, by ocenić, czy ma depresję”.

"W niektóre dni robiłam makijaż, uśmiechałam się, wychodziłam z domu i robiłam kawę, wrzucałam słodkie zdjęcia Eli na Insta. W niektóre dni leżałem na podłodze w łazience krzycząc rozpaczliwie "proszę", aby ból się skończył.

Odpowiedź jej lekarza ją zaskoczyła
Amelia wyjaśniła, że mając zaledwie 14 lat, po raz pierwszy udała się do lekarza, aby poprosić o pomoc w leczeniu depresji, ale odpowiedź nie była tym, czego się spodziewała.

Nie wyglądasz na osobę, która ma myśli samobójcze.
- Te słowa prawie kosztowały mnie życie, ten osąd, te głupie słowa - wyjaśniła.

"Jest to niebezpieczeństwo myślenia, że ​​zdrowie psychiczne ma twarz, wygląd. W ten właśnie sposób stygmaty, ignorancja i osądzanie związane ze zdrowie psychicznym/myślami samobójczymi wpływają na tych, którzy cierpią.

"Na obu tych zdjęciach jestem osobą mającą myśli samobójcze, być może nie w ten sam sposób, ale w obu tych dniach myślałam o samobójstwie".

"Nie można zmierzyć depresji"
Jej wiadomość spotkała się z niezwykłym odbiorem. Jeden z użytkowników komentuje: "Dziękuję za ten post i rozpowszechnianie tej ​​wiedzy w tak fajny sposób. Czytanie uwag takich jak twoje czyni mnie mniej samotnym".

Inny dodał: "To pocieszające wiedzieć, że są inne osoby, które rozumieją to, bo czuję, że nie wiele osób naprawdę to potrafi. Dzięki za dzielenie się tym i inspirowanie ludzi, którzy walczą o życie ".

Inna osoba napisała: "Mój szef powiedział mi, że nie wyglądałem na osobę z depresją. Nigdy nie czułam się tak głupio w swoim życiu, czytałam to i płakałam, dziękuję za dzielenie się".

"To boli i sprawia, że ​​czuję się jeszcze bardziej nieszczęśliwa. Kiedykolwiek ludzie słyszą słowo "samobójstwo", boją się i starają się unikać tematu. Ale musimy o tym mówić. Depresja, lęki, samobójstwo, zdrowie psychiczne - te tematy powinny być omawiane i trzeba o nich dyskutować".
Strona Smitha ma obecnie ponad 167 000 zwolenników, z których wiele dzieli się swoimi doświadczeniami z depresją.

"Jeśli czytasz to teraz i cierpisz na problemy psychiczne, wiedz, że nie jesteś sama, wiedz, że jesteś warta pomocy, miłości i szczęścia"- powiedziała Smith.

Jeśli problem depresji dotyczy ciebie, zadzwoń na Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA 22 654 40 41. Jest czynny w poniedziałki w godz. 17.00-20.00
Tu znajdziesz inne ważne telefony antydepresyjne.

Depression doesn't have a face. You can't look at someone online or in person and grade their depression. Depression twists, grows and turns. . Somedays I do my make up, I smile, I leave the house and have coffee, take cute insta snaps of Eli. Somedays I lay on the bathroom floor screaming "please" in a desperate will for the pain to end. . Somedays I can talk to friends online for hours, help them, chat about crap with ease. Other times I avoid messenger like the plague, I leave messages for weeks, months or forever and think about shutting myself off from everyone before they have a chance to shut off from me. . Somedays I dance in my pants around the house, cleaning everywhere and laughing with Eli and Rishi. Somedays Rishi takes unpaid time off work to care for me, keep me safe and lay with me whilst I stay in bed motionless and afraid. . Depression doesn't have a face Depression can't be measured. If someone is struggling, they are struggling. . You can function with depression, some days you wouldn't tell, other days it's like what you see in the movies. Be kind

Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE