5 wyjątkowych rzeczy, które dostaniesz na targach Slow Fashion

Fot. materiały promocyjne
Już w ten weekend odbędą się nasze ulubione targi polskiej mody autorskiej Slow Fashion. Ponownie spotykamy się na PGE Narodowym, by poznać najnowsze kolekcje na jesień i zimę od projektantów, którzy przykładają wagę do jakości wykonywanej pracy, tworzą limitowane serie i często są naszymi przyjaciółmi. Targi Slow Fashion to również miejsce przyjazne dzieciom – mnogość atrakcji dodatkowych sprawią, że można na nich spędzić dwa dni, nie nudząc się wcale. Przygotowaliśmy dla Was 5 punktów, które znajdziecie tylko na targach Slow Fashion.


1. Atmosfera
Dla wielu z nas targi polskiej mody kojarzą się z tłumem ludzi, hałasem oraz wysokimi cenami. I tu musimy Was szybko wyprowadzić z błędu, ponieważ targi Slow Fashion są absolutnie inne. Po pierwsze lokalizacja i przestrzeń PGE Narodowego sprawia, że robisz zakupy w komfortowych warunkach. Alejki są szerokie i nie masz problemu, by przejść z wózkiem. W tle leci relaksująca muzyka i czujesz atmosferę Slow. Nie spieszysz się, masz czas na rozmowę z projektantem, możesz spokojnie przymierzyć sukienkę lub czapkę dla dziecka. Kiedy uzmysławiasz sobie, ile pracy kosztuje uszycie danej rzeczy oraz czujesz dobry materiał w dłoniach – cena przestaje być wysoka. Zaczyna być odpowiednia do jakości i wykonania. Skąd to wiemy? Przeczytaj naszą relację z marcowej edycji targów.

2. Edukacja
Targi Slow Fashion od zawsze mocno angażują się w projekty edukacyjne. W tym roku ponownie możesz spróbować swoich sił w szyciu na maszynie. Producent Juki zaprasza na bezpłatne zajęcia, z których wyjdziesz z ocieplaczami na dłonie lub kominem. Jeśli masz rzeczy, którym przydałyby się przeróbki, odwiedź strefę upcyklingu - Factory, gdzie będziesz mógł udekorować ubrania naszywkami, naklejkami lub pomalować farbkami. VIVE Textile Recykling ponownie przeprowadzi akcję „Torba za torbę”, dzięki której możesz oddać tekstylia, których już nie używasz. W zamian otrzymasz ecotorbę projektu Mariusza Przybylskiego, której produkcja oszczędza 2100 litrów wody. Jeśli zaś interesują Cię domowe sposoby oszczędzania wody, czasu oraz pieniędzy odwiedź stoisko Grohe, na którym uzyskasz kilka cennych wskazówek oraz przetestujesz smak wody z autorskiego systemu filtrującego.

3. Kosmetyki organiczne
Każda mama marzy o tym, by jej rodzina miała to, co najlepsze. Dlatego warto zapoznać się z ofertą organicznych kosmetyków. Na targach Slow Fashion znajdziesz kilka marek, które zaskoczą Cię swoim składem. Warto wymienić tu takie marki jak Domowy Kosmetyk, Iossi czy Buńo.
4. Wisłaki
Wisłaki to marka, która poszukuje dialogu pomiędzy ekologią, modą, ochroną środowiska i dziarskimi zwierzakami znad Wisły. Projektuje ubrania na co dzień dla dzieci i dorosłych z bawełny organicznej GOTS - antyalergicznej, wytrzymałej dzianiny produkowanej z poszanowaniem natury. Na Slow Fashion premierowo z nowymi zwierzakami: dzikiem, foką, morświnem i mewą śmieszką! A to tylko jedna z wielu marek, które zaprezentują swoje premierowe kolekcje!
5. LUVEG
LUVEG to wodoodporna torba papierowa. Torby są wykonane z impregnowanych włókien celulozy, dzięki czemu są wodoodporne i trwałe. Papier jest wykonany z surowca z uprawy, a nie z wylesienia. Jest biodegradowalny. Nadaje się do przechowywania produktów organicznych. Dzięki temu dbasz o środowisko, jak również o zdrowie swojej rodziny!


To wszystko już 30 września i 1 października na PGE Narodowym. Organizatorzy zachęcają do poznania polskich projektantów oraz idei Slow Fashion. Wszystko w zgodzie z mottem targów: „Nie kupuj więcej ubrań. Kupuj lepsze ubrania”.

Targi Slow Fashion #9 – Warszawska Jesień
Kiedy: 30 września i 1 października 2017 r.
Gdzie: PGE Narodowy (aleja Józefa Poniatowskiego 1)
Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00

Targi Slow Fashion #10 – Wrocławska Jesień
Kiedy: 14 i 15 października 2017 r.
Gdzie: Hala Stulecia (ul. Wystawowa 1)
Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00

Wstęp na wydarzenie: 10 PLN / 2 dni, dzieci i młodzież do lat 12 wstęp bezpłatny

Artykuł powstał przy współpracy ze Slow Fashion

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...