Na twoje dziecko czeka podróż w świat dzikiej przyrody. Nie musicie wyjeżdżać z miasta

Fot. Prawo autorskie: warrengoldswain / 123RF Zdjęcie Seryjne
Rozrywka i edukacja w jednym - to jest coś, co my rodzice lubimy najbardziej. Z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt wszystkim rodzicom i dzieciom polecamy wybrać się do kina. Czeka tam na was projekt, za którym stoi Best Film we współpracy z BBC Earth.


Od 4 października w Polsce będzie można doświadczyć niezwykłego spotkania z naturą. Mała Akademia we współpracy z BBC Earth tworzą projekt, który ma za zadanie uwrażliwić młodego widza na piękno natury. Do wybranych kin trafią dwa filmy przyrodnicze, jakich dotąd nie było na dużym ekranie: „Mali giganci” i „Dzika Afryka”.

Nie od dziś wiadomo, że dzieci najlepiej uczą się poprzez niekonwencjonalne metody, jedną z nich mogą okazać się filmy dokumentalne. Te, które będziemy mogli zobaczyć, nie są jednak typowe - zostały zrealizowane z ogromną precyzją i hollywoodzkim rozmachem, w atrakcyjnej technologii 3D. Widzowie będą mogli zajrzeć w głąb tajemniczego świata zwierząt i prawie ich dotknąć. To niezwykła lekcja biologii połączona z magią kina, która uczy, zachwyca i inspiruje - nie tylko dla najmłodszych. Kto wie, może to niewinne wyjście do kina stanie się początkiem nowej pasji.

Mali Giganci
To pierwszy film BBC Earth, który kiedykolwiek pojawił się na dużym ekranie. Otwiera on widza na nową perspektywę. Przenosi w zadziwiający świat małych bohaterów i uczy, że im ktoś jest mniejszy, tym większe mogą być jego przygody. W filmie zobaczymy małe stworzenia w roli superbohaterów. Zobaczymy jak wielką odwagą i “supermocami” muszą wykazywać się na co dzień, by wygrać walkę o przetrwanie.


Podczas projekcji poznamy pręgowca amerykańskiego z dzikich lasów i pasikoniczka ze spalonych słońcem pustyń Arizony, w trudnych momentach z ich życia. Zwierzęta pozostawione same sobie, szybko zrozumieją, że mogą liczyć tylko na siebie. Dojdzie do starć z doświadczonymi rywalami i wielkimi, groźnymi drapieżnikami. Nasi bohaterowie będą jednak dzielni i wykażą się odwagą godną giganta. Uda im się znaleźć bezpieczne schronienie i jedzenie, potrzebne, by przeżyć długą zimę. Dzięki użyciu swoich zadziwiających zdolności te maleństwa udowodnią, że potrafią przetrwać, pokonać wrogów i stać się władcami ich niewielkiego świata.

Film Mali giganci jest inspirowany serialem produkcji BBC - “Ukryte Królestwa”. Nowatorskie ujęcia i efekty 3D pozwoliły na uzyskanie efektu bezpośredniego obcowania z miniaturową przyrodą, jakiego nie moglibyśmy doświadczyć w realnym świecie. Polecamy każdemu, kto ma ochotę poczuć się jak bohater o 30 cm wzrostu.

Dzika Afryka
Dzika Afryka powstała przy użyciu najnowszej technologii 3D, dzięki temu w realistyczny sposób przenosi małych widzów prosto w dzikie serce Afryki. Podczas projekcji będziemy mieć okazję, by przeżyć swoje pierwsze safari i odkryć tajemnie czarnego lądu.

W filmie pojawia się dość nietypowy przewodnik, jest nim woda. To ona rzeźbi Afrykę i decyduje o tym, gdzie tętni, a gdzie zamiera życie. Podróżuje przez stepy wraz z sezonowymi wiatrami, spływa kaskadą wzburzonych rzek i ochrania podwodne miasta zbudowane z raf koralowych. Film uzmysławia młodym widzom, jak ważna jest ta przewodniczka i uczy ją doceniać.

Podczas podróży przez królestwo Afryki zanurzymy się w świat ciekawych miejsc i zwierząt - odkryjemy ich sekrety. Zobaczymy zdumiewającą metamorfozę tysięcy flamingów, za sprawą wulkanicznego jeziora wszystkie zmienią kolor na czerwony. Dowiemy się, dlaczego upał lejący się na suche wydmy pustyni Namib zmusza jaszczurki do tańca i z jakiego powodu na równiku pada śnieg. Ten film to przygoda, podczas której uwierzymy, że prawdziwy świat jest o wiele ciekawszy i bardziej inspirujący niż fikcja.

Zdjęcia do filmu trwały 573 dni i były realizowane w 30 lokalizacjach, w ponad 13 krajach. Powstał on, między innymi w delcie rzeki Okavango w Botswanie, nad Morzem Czerwonym w Sharm El Sheikh w Egipcie, w Parku Narodowym Crystal Mountains w Gabonie.

W ofercie Małej Akademii, poza wspomnianymi filmami dokumentalnymi znajduje się również zjawiskowy „Spacer z dinozaurami 3D“. Wszystkie trzy tytuły dostępne są przez cały rok, w ofercie dla szkół, więc jeśli nie uda wam się wybrać do kina 4 października - nic straconego. Wszyscy uczniowie mogą wybrać się na pokaz z kolegami z klasy. Warto zajrzeć na stronę Małej Akademii - www.malaakademiabbcearth.pl i dowiedzieć się więcej o programie.

Artykuł powstał przy współpracy z Best Film.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić