Ferie zimowe? Zaplanuj je już dziś

Austriacki region Serfaus-Fiss-Ladis to miejsce, które spełni oczekiwania całej rodziny.
Austriacki region Serfaus-Fiss-Ladis to miejsce, które spełni oczekiwania całej rodziny. Fot. Daniel Zangerl.
Idealny urlop zimowy to przede wszystkim wybór dobrej lokalizacji. Jeżeli wybieramy się całą rodziną, miejsce musi sprostać różnym oczekiwaniom. My - dorośli chcemy odpocząć i poszaleć na stoku, dzieci potrzebują innych rozrywek i dobrej szkółki narciarskiej. Mnie oczarowało miejsce, gdzie możesz poczuć, czym są udane ferie. Dogodny teren i ludzie, którzy wesprą w każdej kwestii i pomogą spełnić zachcianki. Przed wami zimowe Eldorado.


Planowanie zeszłorocznych ferii, przezornie rozpoczęłam już we wrześniu. Nauczona doświadczeniem, postanowiłam dać sobie więcej czasu i znaleźć to, co spełni moje oczekiwania. Szukałam miejsca na udany rodzinny urlop - dobrze wiedząc, że nie jest to łatwe. Postawiłam kilka warunków, miało być blisko - nie chce wydawać fortuny na samą podróż. Drugi warunek to pewność, że na stoku nie zabraknie śniegu. Dlatego postawiłam na Austrię. Szukałam długo, ale udało mi się znaleźć region, który mogę polecić wszystkim planującym narty z dziećmi.
Region Serfaus-Fiss-Ladis
Malowniczy tyrolski płaskowyż a na nim trzy miejscowości Serfaus, Fiss i Ladis, wtulone w górskie zbocza doliny Innu. Imponujące widoki na pobliskie Alpy Ötztalskie i łańcuch górski Samnaun. Warto zacząć od spaceru i przyjrzeć się nowemu miejscu. Część uliczek jest wyłączona z ruchu ulicznego. Fantastycznym udogodnieniem w miejscowości Serfaus jest darmowe metro, którym narciarze bez problemu mogą poruszać się po okolicy. Przy dolnych stacjach kolejek linowych, skorzystać można z pojemnych i nowoczesnych depozytów na wyposażenie narciarskie.
Dzięki znajdującym się w regionie pojemnym kolejkom linowym fani białego szaleństwa bez czekania na wolne miejsce mogą dostać się do ośrodka narciarskiego, który znajduje się na wysokości 2820 m. Na zimowych gości czeka tu 214 km szerokich tras narciarskich. Szlaki w tym regionie przystosowane są nie tylko dla narciarzy czy snowboardzistów. Jest tu miejsce dla osób uprawiających biegi narciarskie, spacerowiczów czy fanów wędrówek na rakietach śnieżnych. Można tu znaleźć ponad 20 stref relaksu usytuowanych przy najpiękniejszych punktach widokowych regionu. To idealne miejsca do zatrzymania się i cieszenia się chwilą.

Rodzinne atrakcje
Serfaus-Fiss-Ladis to region, przygotowany pod kątem rodzinnych wakacji. Dla dzieci wyznaczono strefy o łącznej powierzchni około 125 000 m2, gdzie pod okiem instruktorów i instruktorek ze szkółek narciarskich najmłodsi w przyjazny sposób uczą się jazdy na nartach czy snowboardzie. W Serfaus taką szkółką jest Kinderschneealm - znajduje się poniżej stacji środkowej kolejki Komperdellbahn, natomiast w Fiss-Ladis godna polecenia jest - Bertas Kinderland przy stacji środkowej kolejki Sonnenbahn. Trenerzy i nauczyciele w tych ośrodkach to doświadczeni pedagodzy, cechują się wyrozumiałością i indywidualnym podejściem do każdego ucznia. Nauka przez zabawę, bez zbędnej presji i przyjemna atmosfera gwarantują dziecku komfort i bezpieczeństwo.

Jedną z najciekawszych szkółek jest „Bertas Kindervilla” - trzypiętrowy budynek Fiss-Ladis mieszczący się w Bertas Kinderland. Wykwalifikowani pedagodzy stosują tu metody łączące w sobie zabawy przedszkolne z kursem jazdy na nartach. Do dyspozycji jest tu wiele ciekawych i nietuzinkowych pomocy dydaktycznych oraz dwie "żywe" maskotki Murmli i Berta, z którymi szaleją dzieciaki.


Gdy zbliża się pora obiadowa, grupy udają się do restauracji z menu dla dzieci. Najciekawsze pod tym względem są dwa lokale znajdujące się w Serfaus - Murmlirest i Starrest. Te restauracje zostały zaprojektowane specjalnie dla dzieci, przez dzieci. Grupy ze wspomnianej szkółki narciarskiej w Fiss-Ladis stołują się w restauracji Bertas Kinderplanet, która zadowoli kubki smakowe nawet bardzo wybrednych szkrabów.

Podczas gdy dzieci zdobywają nowe umiejętności narciarskie, rodzice mają czas dla siebie i mogą cieszyć się swobodną jazdą na nartach. W regionie znajdują się zarówno szerokie, łagodne trasy i strome stoki, idealne na szybkie zjazdy. Można znaleźć też bajkowe zbocza ze świeżym śniegiem, do których wiodą oznakowane szlaki.
Dla rodziców zostały przygotowane różne udogodnienia. Warte uwagi są elektryczne wózki i pojazdy typu buggy, za pomocą których bez najmniejszego wysiłku można wygodnie przemieszczać z dziećmi.
Zmęczeni po całym dniu możemy udać się do dobrej restauracji hotelowej lub wygodnie położyć się spać. Tutejsze miejscowości jednak nie zasypiają o zmroku. Cyklicznie organizowane są ciekawe wieczorne przedstawienia: spektakl Adventure Night w Serfaus, widowisko Nightflow w Fiss i Magic Ladis przy zamku Laudeck - gdzie wstęp jest wolny. Pokazy zachwycają inscenizacjami wzbogaconymi o efekty świetlne, projekcje video na śniegu, pokazy pirotechniczne i przedstawienia przygotowane przez szkółki narciarskie.

Urlop w takiej okolicy musi się udać. Trzeba tylko wybrać jeszcze hotel, który będzie odpowiadał indywidualnym oczekiwaniom. W regionie mamy dostęp do szerokiego wyboru miejsc noclegowych - na każdą kieszeń i gust. Łatwo je wyszukać i zarezerwować online na www.serfaus-fiss-ladis.at.

Żeby już teraz, chociaż przez chwile poczuć się jak szusujący na ośnieżonym stoku w regionie Serfas-Fiss-Ladis narciarz, warto obejrzeć poniższe wideo. Ja już nie mogę się doczekać kolejnego wyjazdu.

Artykuł powstał przy współpracy z Austria.info

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić