Po porodzie wrzuciła zdjęcie do sieci i wywołała skrajne emocje. Jak tak można?

Dieta karmiącej piersią mamy – jest, czy jej nie ma?
Dieta karmiącej piersią mamy – jest, czy jej nie ma? Zrzut z ekranu/Facebook/Best for Babes
Ten problem od wielu lat dzieli lekarzy i kobiety karmiące piersią. Zdania są podzielone, bo ile opinii, tym większy bałagan w głowach.


Szok i niedowierzanie
Paige Stevens opublikowała swoje zdjęcie zrobione niedługo po porodzie. Kobieta przebywała jeszcze w szpitalu, więc fotografia tym bardziej zaskoczyła wszystkich. No bo jak można zamówić sobie pizzę, gdy chce się dziecko chce karmić piersią? Toż to szok i niedowierzanie.

This mama has this parenting thing figured out!! Thank you so much, Paige Stevens, and congrats on the birth of your baby!

Opublikowany przez Best for Babes Foundation na 12 stycznia 2017
Co wolno, a czego nie?
No i po raz kolejny powrócił temat, co wolno jeść kobiecie karmiącej, a co jest absolutnie zakazane. Kobiety przez wiele lat były bardzo ostrożne przy wyborze, po które produkty sięgnąć. Nic słonego, nic pieprznego, ani tym bardziej ostrego. Owoców surowych najlepiej nie, potraw ciężkostrawnych także. Najlepiej to lekkostrawne zupy, mięso gotowane i … może kisiel z gotowanym jabłuszkiem?

Czasy się zmieniają i obecnie promowany jest pogląd, że kobieta karmiąca może jeść wszystko, na co ma ochotę, bo żadna dieta po prostu nie istnieje. Tyle że nie można także zapominać, że wiele zależy od predyspozycji dziecka. Tak jak dorośli, tak i dzieci mogą mieć skłonność do alergii. Niektórym nie będzie szkodzić nawet to, że ich mama je pikantne potrawy i nie odchorują tego w postaci popołudniowych kolek. Inne zaś po zjedzeniu przez mamę marchewki będą cierpieć z powodu zaparć, a po bananie, obsypią się czerwonymi plamami.

Warto więc zastosować 2 zasady. Po pierwsze wprowadzać nowe potrawy w swojej diecie stopniowo, a po drugie obserwować reakcję dziecka. Jeżeli nasze coraz śmielsze poczynania w kuchni nie będą zobrazowane krostkami na ciele dzieciątka, można korzystać z dobrodziejstw tego, co oferują sklepy spożywcze. Choć i tak nadal z umiarem, korzystnym przede wszystkim dla naszego własnego zdrowia.
źródło: Best for Babes
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...