Zobaczysz zdjęcie nr. 3 i nie zapomnisz już o ważnej czynności. Ten pomysł skradły tysiące

Genialny trick – jak przekonać dziecko do mycia rąk.
Genialny trick – jak przekonać dziecko do mycia rąk. Zrzut z ekranu/Facebook/Love What Matters
Tłumaczysz wielokrotnie, prosisz, błagasz i nic to nie daje. Ręce dzieci zawsze w ich mniemaniu są czyste i nie wymagają mycia. Dlatego powinniście zrobić ten eksperyment i udowodnić im, jak bardzo się mylą.

Umyj ręce. Już myłem. To czemu są nadal brudne?
Jeżeli zdarzyło wam się przeprowadzić kiedykolwiek taką rozmowę, to metoda zaproponowana przez jednego z nauczycieli powinna się sprawdzić. Dzieci uwielbiają doświadczenia oraz eksperymenty i nic w tym dziwnego, bo w ten sposób rzeczywiście najlepiej pozyskać wiedzę.
Marvilyn Lyons & Donna Gill Allen
źródło: Love What Matters

To najobrzydliwszy, ale i zarazem najciekawszy eksperyment. Zrobiłem go w szkole, ucząc dzieci o zarazkach i o tym, jak się mnożą. Przygotowałem w tym celu trzy kawałki chleba. Pierwszy kawałek chleba umieściłem w pierwszej torebce foliowej. Drugi pozwoliłem dotknąć wszystkim dzieciom, po tym, jak umyły dłonie. Ostatni dotknęło każde dziecko, ale nie wymagałem, by miało umyte ręce, bo chciałem udowodnić, że ma znaczenie to, w jakim stanie są ręce przeciętnego nastolatka w szkole, kiedy dotyka różnych przedmiotów szkolnych.

Potem zafoliowałem te kromki pieczywa i kazałem dzieciom obserwować, co się będzie z nimi dziać. Patrzyły więc, jak zmienia się wygląd chleba z powodu mnożących się zarazków. Efekt powalił wszystkich. To jest super sposób, by nauczyć dzieci, jak ważne jest mycie rąk.

"To all my teacher friends this is the grossest yet coolest experiment. I did this while teaching about germs and how...

Opublikowany przez Love What Matters na 18 września 2017
Eksperyment rzeczywiście robi wrażenie. Może warto wypróbować ten sposób w domu albo poprosić nauczyciela w szkole, by wspólnie z dziećmi dowiódł, że dokładne mycie rąk i używanie kosmetyków do tego przeznaczonych jest absolutnie konieczne?
źródło: Love What Matters
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE