"Matką jestem dopiero na drugim miejscu". 25 tys. kobiet podpisało się pod tymi słowami

Constance Hall wie, jak ciężko jest matkom mieć własną tożsamość.
Constance Hall wie, jak ciężko jest matkom mieć własną tożsamość. Zrzut z ekranu Facebook.com/mrsconstancehall/
Określenia, tzw. łatki, jakie przykleja się kobietom, są dla nich często krzywdzące. Przestają być sobą, ze swoimi ambicjami, marzeniami, planami.

Constance Hall to znana blogerka, która postanowiła wypowiedzieć się w imieniu wielu kobiet, które postrzegane są przez pryzmat tego, że są matkami. Nagle przestają pełnić inne funkcje zawodowe i rodzinne, stają się pracującymi matkami, matkami które siedzą w domu z dziećmi, złymi albo dobrymi, matkami, które robią karierę albo są leniwe i się nie rozwijają, matkami blogerkami. U mężczyzn jest z tym zupełnie inaczej.
Constance Hall
Facebook

Dlaczego nienawidzę być nazywana mamą, czy mamuśką? Nie jestem tylko nią, jestem także pisarką, blogerką… Ale media konsekwentnie nazywają mnie, mamą–blogerką. Co tylko potwierdza fakt, że społeczeństwo desperacko próbuje pozbawić kobiety tożsamości, kiedy stają się matkami. Mój blog jest o równości w małżeństwie, wizerunku ciała, zdrowiu psychicznym, kobietach, zaburzeniach odżywiania, związkach, miłości i byciu mamą. Ale nie tylko i wyłącznie o byciu matką. Kiedyś zapytałam moje przyjaciółki, jakie są ich główne problemy w macierzyństwie i wszystkie powiedziały, jak bardzo bolała je "utrata tożsamości".

Jeśli zostaniesz w domu, będziesz mamą, która siedzi w domu z dziećmi, jeśli pójdziesz do pracy, będziesz pracującą mamą, jeśli będziesz wyglądać nieźle, to będziesz gorącą mamuśką. Już nigdy nie będziesz tylko sobą.

Mój partner też jest blogerem, pisze o dzieciach, życiu jako ojciec. Tylko media, gdy wspominają o nim, piszą "bloger", a nie blogujący tatuś, ojciec-bloger. I nigdy nie słyszał słowa "pracujący tata”, pomimo tego, że nim jest.

Pamiętajcie wszyscy, najpierw jestem człowiekiem, a potem mamą. Więc mówcie o mnie blogerka i to wystarczy.

Why I hate being called a mummy blogger. I am not a mummy blogger, I'm a blogger, writer, that feral bitch on...

Opublikowany przez Constance Hall na 24 sierpnia 2017
Wiele kobiet ma ten sam problem, co Constace. Szukając pracy są gorzej postrzegane przez pracodawców, nie myśli się o nich przy rozważaniu awansów, nie traktuje jak pracownika, na którym w pełni można polegać, bo ona to ma dzieci, a te chorują, to pewnie będzie chodzić na zwolnienia i nie ma co w nią inwestować. Dziwne, że mężczyźni nie mają tak samo.
źródło: Facebook/Constance Hall
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE