Dlaczego miliony kobiet widząc to zdjęcie płacze? Są tam słowa, które dają ukojenie

"The Honest Body Project"- ten projekt pokochały kobiety po cesarskim cięciu.
"The Honest Body Project"- ten projekt pokochały kobiety po cesarskim cięciu. Zrzut z ekranu/The Honest Body Project
Niezwykle ważne słowa spisane na kartce papieru zostały zamieszczone na zdjęciu. Są dla wielu kobiet ogromnie ważne i potrzebne, bo przywracają równowagę.

Ciało nie spełniło obowiązku – nic bardziej mylnego!
Cesarka naprawdę, wbrew pomówieniom, nie jest marzeniem każdej kobiety. Tak naprawdę trudno ocenić, ile cięć podyktowanych jest troską o bezpieczeństwo matki, bądź dziecka, czy problemami zdrowotnymi obojga, a ile przeprowadzonych jest na tzw. życzenie przyszłej mamy. Nie można do jednego worka wrzucać wszystkich kobiet po cc, bo znaczna część z nich być może marzyła o porodzie naturalnym, a natura okazała się dla nich bezlitosna.

Te właśnie kobiety, dla których poród naturalny miał być idealną opcją rozwiązania ciąży, a jednak musiały z różnych względów mieć cc, gromadzą w sobie czasem żal. Stawiają się w negatywnym świetle i zarzucają sobie, że nie podołały zadaniu, że ich ciała nie spełniły obowiązku. Jest to czasem tak ogromnie trudne i traumatyczne zdarzenie, że wiele kobiet nie potrafi się z tym pogodzić i nawet popada w depresję, nie potrafiąc się cieszyć z narodzin dziecka.
Zapominają pielęgnując własne bolączki i przeżycia, że najważniejsze w tym wszystkim jest przecież to, że dziecko jest już na świecie całe i zdrowe i to powinno w tym wszystkim by najważniejsze. Autorka bloga "Honest Body Project" Natalie McCain postanowiła zrobić coś, by jednocześnie wspomóc inne kobiety, a tym samym poruszyć ważny temat. Przekaz miał być prosty, kobieta, która miała cc, nie powinna myśleć o tym w ten sposób, że jej ciało ją zawiodło. Natalie opublikowała więc zdjęcie swojego brzucha z blizną po cięciu, ułożyła na sobie ukochane dziecko i umieściła kartkę z jakże ważnym przesłaniem: "Moje ciało mnie nie zawiodło".
Reakcje kobiet zaskoczyły nawet autorkę zdjęcia
Pod jej postem pojawiło się wiele wzruszających słów o tym jak ważne było dla wielu kobiet usłyszenie tego zdania. Jak dobrze czują się z myślą, że nie są same w swoim bólu i poczuciu porażki. Wiele łez zostało wylanych i wiele pięknych historii opowiedzianych przez kobiety, które latami starały się o dziecko i nie mogły urodzić inaczej niż przez cc.

"My body did not fail me." I first photographed this mother in 2015. I visited her the other night and photographed her...

Opublikowany przez The Honest Body Project na 9 sierpnia 2017
Powstała nawet galeria zdjęć matek, które odważyły się pokazać swoje ciało po cesarskim cięciu i wyznać: Moje ciało mnie nie zawiodło. Widzicie dowód? Tak, to moje dziecko, mój skarb, nosiłam go pod sercem i właśnie pojawił się na świecie dzięki swoim rodzicom i cudownym lekarzom.

źródło: The Honest Body Project
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE