Już niedługo pierwszy dzwonek. Na to musisz zwrócić uwagę, kompletując wyprawkę

W bezpiecznej i przyjemnej dla dziecka wyprawce szkolnej liczy się nie tylko jej zawartość, ale przede wszystkim jakość poszczególnych jej elementów takich jak tornister/plecak, śniadaniówka czy piórnik
W bezpiecznej i przyjemnej dla dziecka wyprawce szkolnej liczy się nie tylko jej zawartość, ale przede wszystkim jakość poszczególnych jej elementów takich jak tornister/plecak, śniadaniówka czy piórnik Materiały prasowe
Plecak, piórnik, ołówki, długopisy... Chyba każdy rodzic nie ma większych trudności ze wskazaniem, co powinno znaleźć się w szkolnej wyprawce. Jej skompletowanie to jednak nie wszystko. Bo najbardziej liczy się jakość dobranych elementów tak od strony wizualnej, jak i praktycznej. Tornister tornistrowi nierówny, a biorąc poprawkę na fakt, że na szali leżą zadowolenie, komfort i bezpieczeństwo dziecka, dobry wybór nabiera tutaj szczególnego znaczenia.


Atrybuty szkolniaka
Na początku zastanówmy się, co kupić: tornister czy plecak? A to w ogóle jest jakaś różnica – zapytają niektórzy. Owszem. W przypadku tornistra jest on usztywniony z każdej strony. Pozwala to zachować prawidłową postawę, co sprawia, że tornister najbardziej nadaje się dla uczniów klas 1-3, których rozwijający się kręgosłup trzeba otaczać szczególną troską. Dzieciom starszym warto już sprezentować klasyczny plecak, który pozwala na nieco większy ''luz''.
Na co jeszcze zwracać uwagę? Zarówno plecak, jak i tornister powinny mieć wygodnie wyprofilowane szelki, bo dziecko zaczyna nosić w nim książki i inne przedmioty. Najlepiej, żeby plecak miał podwójne dno, ponieważ musi zazwyczaj znosić większy ciężar. W obu przypadkach konieczne są – z uwagi na bezpieczeństwo dziecka w drodze do szkoły – elementy odblaskowe.
Do przechowywania i przenoszenia drugiego śniadania przyda się osobna torba, którą będzie można włożyć do tornistra/plecaka. Będzie to wygodne, a także higieniczne rozwiązanie. Ważne, aby torba śniadaniowa miała wkładkę termoizolacyjną, była usztywniona i wykonana z łatwego do czyszczenia materiału. Albo możemy też zdecydować się na zestaw śniadaniówka + bidon, którego cena na ogół będzie mniejsza niż gdybyśmy każdą z jego części kupili oddzielnie.
Choć bardzo ważna, szkoła to przecież nie całe życie. Zwłaszcza dzieci ze starszych klas rozpoczynają w okresie edukacji pozaszkolną aktywność, uczestnicząc w dodatkowych wieczornych zajęciach czy chodząc w weekendy na basen. Aktywnym pociechom mającym np. smykałkę do sportu przyda się pojemna torba z uchwytem i regulowanym pasem nośnym.
Inne przybory
Kompletując wyprawkę o takie drobiazgi jak długopisy, ołówki czy kredki, warto rozejrzeć się za sklepami oferującymi te szkolne przybory w opakowaniach dopasowanych tematycznie czy kolorystycznie do wybranego już plecaka lub tornistra. Dzięki temu lepiej sprostamy gustom swojego dziecka, chyba że należy ono akurat do tych pociech, które wolą różnorodność.
Nieodzownym sprawunkiem w szkolnej wyprawce będzie z pewnością piórnik (w sklepach spotkamy modele zarówno z wyposażeniem, jak i bez). Grunt, żeby był odpowiednio usztywniony, z przegródkami na różne przybory. Jeśli w piórniku zabraknie miejsca, można zdecydować się jeszcze na dodatkowy zakup w postaci saszetek czy tub na luźne kredki i pisaki.

Artykuł powstał we współpracy z Paso

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...