"Widzicie różnicę? Wysyłam wam ważną wiadomość - nie lekceważcie jej”

Ważne przesłanie na temat zdrowia i wyglądu.
Ważne przesłanie na temat zdrowia i wyglądu. Zrzut z ekranu/Marciel Hopkins
Czasem warto szczerze przyznać samemu przed sobą, kim jest się naprawdę. I warto pokochać... samego sobie.


Niewiele jest kobiet na świecie, które mogą o sobie powiedzieć – jestem ładna, zgrabna, nic bym w sobie nie zmieniła i akceptuję siebie taką, jaką jestem. Większość bardziej lub mniej podąża za upatrzonymi kanonami piękna i stara się coś w sobie zmienić. Czasem jest to racjonalne: zdrowa dieta, ruch, ograniczanie słodyczy i jest to jak najbardziej w porządku. Czasem jednak wygląd staje się obsesją człowieka i stara się on na za wszelką cenę zmienić, kosztem pieniędzy, rozumu, a nawet zdrowia.

"Lately I've received a number of messages around weightloss advice and questions about which diet I followed for Miss...

Opublikowany przez Love What Matters na 24 lipca 2017
Marciel Hopkins postanowiła się podzielić z ludźmi swoją historią. Nie jest ona dramatyczna, bo takie zazwyczaj krążą po sieci, ale jest to opowieść o każdej realnej kobiecie i jej problemach. Marciel nie była grubasem, nie schudła także przekraczając granice rozsądku. Zrozumiała jednak co jest dla niej ważne i o czym powinna przekonać każdego człowieka – zdrowie nie ma rozmiaru.
Marciel Hopkins

Nigdy nie podążałam za określoną dietą, ale dokonałam drastycznych zmian stylu życia i dosłownie wyszkoliłam mój tyłek. Zdjęcie po lewej stronie było wykonane po 5 miesiącach intensywnego treningu i absolutnego zakazu spożywania węglowodanów, czerwonego mięsa lub alkoholu. Czekoladki, ciasto i słodycze były przekleństwem! Trenowałam od 2 do 3 godzin dziennie, a nawet w weekendy miałam sesje cardio. Moje piersi skurczyły się o 2 rozmiary i mój okres się po prostu zatrzymał. W tym dniu, kiedy wykonano zdjęcie, wróciłam do domu, marzyłam o jedzeniu, a zjadłam jabłko na kolację.

Zdjęcie po prawej stronie zrobiłam rok później. Chcę dziś powiedzieć, że nie warto toczyć codziennej walki z jedzeniem lub ciałem. Ciała są różne, nie wszyscy wyglądają tak samo. Zamiast posiadać bikini body i dążyć do osiągnięcia nierealistycznych i bzdurnych celów, staraj się być najzdrowszą i najszczęśliwszą wersją siebie (psychicznie i fizycznie).

Nie walcz z czymś, co jest częścią tego, kim jesteś. Upewnij się, że twoje ciało jest nowym najlepszym przyjacielem.

źródło: Love What Matters
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE