To nie choroba, to rzeczywistość wielu kobiet i "normalny" problem

To zdjęcie przedstawia rzeczywistość wielu mam karmiących piersią.
To zdjęcie przedstawia rzeczywistość wielu mam karmiących piersią. Zrzut z ekranu/Instagram/Zoe Hendrix
Wiele z nas boryka się z takim wyglądem piersi, ale niewiele się o tym mówi. Ta mama postanowiła podzielić się swoim "słodkim" sekretem.


Pierś kobiety – to część ciała o której żartobliwie można powiedzieć, że jest przedmiotem pożądania wielu osób. I nie mowa tu o mężczyznach, a o dzieciach, które chętnie tulą się do matczynego biustu. Rozmiar, kształt piersi, czy ich budowa ma niekiedy ogromne znaczenie, gdyż zdarza się, że są pewne czynniki, które uniemożliwiają kobietom karmić dzieci w ten sposób, nawet pomimo chęci.
Tym razem mowa będzie jednak nie o trudnościach z karmieniem piersią, czy wyborach matek, a o tym, jak potrafią się zmienić kobiece piersi w czasie karmienia. A jeszcze dokładniej, jak wyglądają często piersi, gdy dziecko wyssie już pokarm z jednej z nich, a druga musi spokojnie czekać. Różnica pomiędzy piersiami staje się czasem tak duża, że przydałoby się mieć biustonosz o dwóch innych rozmiarach miseczek. Tak, to może wyglądać trochę komicznie. Postanowiliśmy jednak wykorzystać to zdjęcie, by poruszyć także inne aspekty związane z powiększeniem jednej piersi, bo może to też mieć inne podłoże.
Powiększona pierś, to czasem także objaw nieprawidłowości
Powiększona pierś u kobiety karmiącej piersią może być także efektem zapalenia, a to także poważna i bolesna sprawa, której nie wolno bagatelizować. Abstrahując jednak od zmian pojawiających się u karmiących piersią, nie od dziś także wiadomo, że piersi kobiety nigdy nie są identyczne. Zawsze któraś jest odrobinę większa, bardziej zaokrąglona, czy inna w dotyku. Nie trzeba się martwić, jeżeli różnica będzie ledwie dostrzegalna, może to wynikać z uwarunkowań genetycznych, zmian hormonalnych czy przebiegu ich wzrostu. Gdy jednak ich wielkość będzie wyraźnie inna, a nie będzie miało to uzasadnienia w zmianach zachodzących w tym czasie w ciele kobiety, warto koniecznie zgłosić się do ginekologa.
źródło: Instagram/Zoe Hendrix
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć