Do wszystkich wywołujących presję na powrót do formy po porodzie: "Odwalcie się!"

Tova Leigh jest aktorką i matką trójki dzieci. Zawsze szczerze porusza wszelkie macierzyńskie kwestie.
Tova Leigh jest aktorką i matką trójki dzieci. Zawsze szczerze porusza wszelkie macierzyńskie kwestie. YouTube.com
Szał na powroty do formy po ciąży w pełnym rozkwicie. Celebrytki, które zostały matkami prześcigają się w perfekcyjnych selfie, a te, którym z show–biznesem nie po drodze, reagują najczęściej hejtem. A może alternatywą jest śmiech i luz?

Ona to potrafi
Tova Leigh to Brytyjka, matka trójki dzieci, aktorka, pisarka. Prowadzi bloga i profil na Facebooku, który obserwuje prawie pół miliona ludzi. Jest szczera i nie owija w bawełnę, zwłaszcza jeśli rzecz dotyczy macierzyńskiej rzeczywistości.

Jej najnowsza publikacja jest tak dobra, że nie możemy przestać jej oglądać. 100 proc. prawdy podanej w przezabawny sposób:
"Wiesz, co jeszcze jest ważne?"
W 2 – minutowym nagraniu Tova mistrzowsko punktuje to, co dzieje się z ciałem kobiety po porodzie.

Po wstępie, w którym stwierdza presję na "powrót do formy" kobiet, które zostały matkami, zadaje pytanie – Wiesz, co jeszcze jest ważne? – i natychmiast odpowiada – Otóż po pierwsze, ważne jest, by organy w kobiecym ciele wróciły na miejsce, gdzie powinny się znajdować – i tu tłumaczy nieuświadomionym zmiany, jakie w istocie zachodzą w kobiecych organizmach w czasie ciąży. Jest bezbłędna!


Kontynuując wylicza kolejny, drugi punkt – Kobieta nie jest w stanie usiąść. W cudzie narodzin nasze dzieci obdarzone są naprawdę dużymi głowami. Po porodach mamy więc jakieś 300 szwów, tam na dole – w kolejnych zdaniach wspomina jeszcze o… hemoroidach i konieczności siadania na poduszkach w kształcie donuta.

Trzeci punkt, który naprawdę zna każda kobieta karmiąca piersią jest przezabawny tylko w ustach Tovy – Z naszych ciał czasem cieknie. I nie, nie mam tu na myśli kilku małych kropelek. Z naszych ciał nierzadko wręcz tryska mlekiem na wszystkie strony! – wykrzykuje.

"Odwalcie się"
W ramach konkluzji Tova zwraca się najpierw do społeczeństwa, żeby odwaliło się od kobiet i ich "powrotów do formy" i w końcu do samych kobiet – Dajcie sobie czas piękne kobiety, by dojść do siebie. A kiedy następnym razem zobaczycie zdjęcie celebrytki na Instagramie, która 3 godziny po tym, jak rodzi bliźniaki, wskakuje w swoje jeansy z 16 roku życia – tu robi wymowną pauzę – Mogę ci zagwarantować, że kiedy kicha, delikatnie popuszcza. Tak, jak my wszystkie – i tym akcentem kończy nagranie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE