Nie ma swoich dzieci, ale zajmie się twoimi... za 4750 zł tygodniowo. Oto MĘSKA wersja "Superniani"

Płaczące dziecko
Płaczące dziecko 123rf.com
Gdy nie możesz poradzić sobie z histerią u dziecka i wydaje ci się, że spróbowałaś już wszystkiego, z pomocą przyjdzie Akademia Wychowania. A dokładniej Michał Kędzierski, psycholog, który otwarcie wątpi w pojedyncze sesje terapeutyczne i proponuje autorski sposób radzenia sobie z rozbrykanym maluchem. Skąd pewność, że akurat jego metoda będzie skuteczna, nawet w najbardziej kryzysowej sytuacji ? Bo Kędzierski stawia na bezpośrednią konfrontację i szukanie problemu nie tylko w małym buntowniku, ale również w jego relacjach z rodzicami i otoczeniem.

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie prowadzi szkolenia psychologiczne od 2015 rok. Na swojej stronie internetowej, obiecuje, że pomoże sfrustrowanym rodzicom w najbardziej kryzysowych sytuacjach: gdy dziecko cię terroryzuje, klnie jak szewc, jest złośliwe, wpada w furię, wymusza, niszczy wszystko dookoła. Cena takiej tygodniowej terapii to 4750 zł.

pisze Michał Kędzierski na stronie akademiawychowania.com

„Prowadzę Akademię Wychowania – mój autorski program, podczas którego w czasie zaledwie 7 dni przewracam do góry nogami życie sfrustrowanych dotąd rodzin i pomagam im osiągnąć ich marzenie o szczęściu i grzecznych dzieciach."

Jak sam podkreśla jest zwolennikiem konkretnych działań, a nie teoretyzowania problemu. Jednak i na teorię znajdzie się miejsce. Psycholog, poza czują obserwacją rodziny i korygowaniem zachowań na bieżąco, przekazuje wiedzę psychologiczną, potwierdzającą jego działania. Styl swojej pracy porównuje do znanego programu "Superniania" Doroty Zawadzkiej, jednak w tym przypadku rodzina musi zgodzić się tylko na jednego gościa, a nie całą ekipę telewizyjną.


W czym tkwi tajemnica?
W rozmowie z portalem abczdrowie.pl, Kędzierski podkreśla, że jego główne zadanie polega na obserwowaniu wszystkich członków rodziny i zbadanie, w jakich sytuacjach dziecko reaguje agresją czy jest niepokorne oraz jak sobie z tym radzą rodzice. Aby wywiad był szczegółowy i pogłębiony psycholog potrzebuje tygodnia. Wiąże się to z koniecznością wprowadzenia się do domu rodziny, która potrzebuje pomocy (gdy jest to niemożliwe, zamieszkuje w jak najbliższym hotelu, by móc być z domownikami od 8:00 do 21:00).
Kędzierski chce udowodnić, że taka metoda jest bardziej skuteczna niż godzinne sesje, wizyty w gabinecie i suche relacje członków rodziny. Będąc na miejscu sam dokładnie wiem, co widzę i interpretuję to na bieżąco - puentuje. Podkreśla również, że z jego usług korzystają ludzie, którzy bardzo się starają, kochają swoje pociechy, szukają najlepszych metod wychowawczych, jednak w którymś miejscu zabrakło im rozwiązań i siły.

Proces naprawczy
Z siedmiu dni przeznaczonych na terapię, dwa psycholog poświęca na obserwację,robi notatki i nie ingeruje w życie rodziny. Towarzyszy jej we wszystkich czynnościach. Później wskazuje, gdzie został popełniony błąd, jak należy zachowywać się w określonych sytuacjach, jakie reakcje pozwolą usidlić napad furii czy wyzwiska. Praktyka wspierana jest mini wykładami z psychologii, by rodzice w przyszłości, gdy dziecko zacznie dorastać, sami potrafili dostosowywać metody wychowawcze. I chociaż z pozoru brzmi to koszmarnie - obcy człowiek wkracza w naszą intymność i punktuje nasze zachowanie - może warto się zastanowić, czy nieraz problem widać jak na dłoni, dopiero, gdy inna para oczu nam go wskaże.


Źródło: abczdrowie.pl, akademiawychowania.com

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE