„Te zdjęcia to obraz mnie starającej się przetrwać”. Matka opisuje pełne bólu doświadczenie, ku przestrodze

Matka opublikowała zdjęcie, po to by ostrzec inne kobiety przed podobnymi objawami.
Matka opublikowała zdjęcie, po to by ostrzec inne kobiety przed podobnymi objawami. Facebook.com
Zapalenie sutka jest problemem pojawiającym się zbyt często, by o nim nie mówić. Matki nie zawsze wiedzą, jak ukoić swój ból i nie rezygnować z karmienia dziecka.

"Ból był nie do zniesienia"
O swoich doświadczeniach opowiedziała matka kilkorga dzieci. W ostatnim czasie opublikowała post, na którym karmi piersią niemowlę. Nie jest to jednak zwykłe karmienie, w czasie kiedy zdjęcie zostało wykonane kobieta zmagała się z okropnym bólem piersi oraz ponad 39 stop. gorączką.

These photos are not of a sacred, special breastfeeding moment. They aren't to celebrate my belly or even feeding my...

Opublikowany przez The Leaky Boob na 17 maja 2017
To nie są zdjęcia, które celebrują karmienie piersią. To zdjęcia to obraz mnie starającej się przetrwać.

Miałam ponad 39 stop. gorączki, bardzo cierpiałam. Przenikliwy ból przeszywał mnie od moich czerwonych piersi, przez całą klatkę piersiową i resztę ciała. To było zapalenie sutka. Moje piąte dziecko i drugie zapalenie sutka. Miałam pewność, co spowodowało mój stan: koszmarnie źle dobrany biustonosz, który tworzył nacisk na kanały mlekowe.

Pozycja, którą uwieczniliśmy na zdjęciu jest próbą drenażu piersi z podbródkiem dziecka skierowanym w miejsce bólu i zaczerwienienia. To był mój sposób na radzenie sobie z dolegliwościami, łączyłam go z kilkoma innym. Pomagało również ściskanie piersi, masowanie ich, częste opróżnianie, spożycie dużej ilości płynów i odpoczynek. Pozycja, w jakiej karmię dziecko na tym zdjęciu nie jest inspirująca, ani piękna. Jednak dosłownie mnie ocaliła.


Rodzicielstwo nie zawsze jest pełne słońca i wzniosłych chwil na idealnych, wyretuszowanych zdjęciach. Jest w nim również ból, cierpienie, łzy i chaos. Wszystko można przetrwać.


Nie bagatelizuj objawów
Zapalenie sutka/piersi trzeba leczyć. Zawsze warto skonsultować z lekarzem lub położną niepokojące objawy, po to by uniknąć poważniejszych i niebezpiecznych konsekwencji.

O tym, do czego prowadzi ignorowanie symptomów, jak je rozpoznać i leczyć, pisaliśmy tutaj:Mama publikuje zdjęcie, by ustrzec inne kobiety przed tym, co ją spotkało.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE