Chłopiec okrzyknięty największym noworodkiem w kraju! Ważył tyle, co 20–tygodniowe dziecko

Noworodek w momencie przyjścia na świat ważył tyle, co 20 tygodniowe dziecko.
Noworodek w momencie przyjścia na świat ważył tyle, co 20 tygodniowe dziecko. Prawo autorskie: falonkoontz / 123RF Zdjęcie Seryjne
Wiesz, ile waży przeciętny noworodek, kiedy przychodzi na świat? Waga tego chłopca w chwili jego przyjścia na świat była dwa razy większa.

W Nowej Zelandii, w szpitalu Wellington Hospital przyszło na świat dziecko, ważące… 7,4 kg. Chłopiec został tym samym okrzyknięty największym noworodkiem w kraju i nie schodził z nagłówków medialnych. Trudno się temu dziwić, trzeba przyznać, że waga dziecka jest imponująca.

Rodzice nie chcieli rozgłosu i nie udzielają dotąd komentarza. Wiadomo jednak, że chłopiec jest zdrowy i ma się dobrze. Jest drugim synem pary, pierwszy w momencie narodzin ważył ponad 5 kg. Wydaje się więc, że rodzice nie powinni być bardzo zaskoczeni. Chłopiec waży teraz tyle, co 20–tygodniowe dziecko.

Jakiś czas temu pisaliśmy o Brianie urodzonym w Australii, który w momencie narodzin ważył 6,5 kg. To wciąż mniej niż nowy "mały–duży" rekordzista.

Jednak niezwykłych, bardzo dużych dzieci nie brakuje również na naszych polskich porodówkach. W listopadzie w Radomsku przyszedł na świat Tobiasz, który ważył w chwili narodzin 6,250 kg i mierzył 66 cm!

Im więcej pachnącego ciałka do kochania, tym przecież lepiej!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE