Rossmann ostrzega: ta zabawka może być niebezpieczna

"Każdy klient otrzyma zwrot kosztów” - napisano w oświadczeniu na stronie internetowej. Poinformujcie znajomych.

Kostka sensoryczna to wspaniały upominek dla małego dziecka. Do miękkiej pluszowej zabawki, doszyte zostały tasiemki, które dla ciekawskich rączek maluszka, są doskonałym bodźcem do dotykania, ssania, trzymania oraz potrząsania. Niestety, jak donosi Rossmann SDP sp.z.o.o, sprzedawana w ich sklepach zabawka marki Apteka Anika S.C.(producent: Apteka Anika S.C., ul. Sybiraków 4 lok. U5 Białystok), musi zostać niezwłocznie wycofana ze sklepów.
Okazało się bowiem, że w czasie produkcji doszło do niedopatrzenia i tasiemki, które przyszyte są do boków zabawki, są zbyt słabo zamocowane. Jak potwierdzono, nawet niewielkie pociągnięcie sprawia, że tasiemki są oderwane i mogą pozostać w rączkach niemowląt. To z kolei stanowi zagrożenie jego życia i zdrowia, gdyż istnieje duże ryzyko, że sznureczek trafi do buzi dziecka.
Wszystkie osoby, które dokonały zakupu, proszone są o ostrożność oraz zwrot zabawki w sklepie, gdzie otrzymają należne im pieniądze. Oczywiście klient nie musi mieć przy sobie dowodu zakupu. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem 42-61-39-700.

Jeżeli macie taką zabawkę w domu lub podarowaliście ją komuś w prezencie, sprawdźcie, czy jest ona dobrze wykonana i czy tasiemki są do niej dobrze przymocowane. Jeżeli zauważycie, że nie, skorzystajcie z możliwości zwrotu poniesionych kosztów. Poinformujcie znajomych, bo zagrożenie, tak podaje firma Rossmann rzeczywiście istnieje.

źródło: Rossmann.pl

Napisz do autora: ewa.podlesna-slusarczyk@mamadu.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE