Powiew wiosny i rodzinna atmosfera. Zobacz relację z 8 edycji targów Slow Fashion

Fot. Slow Fashion
W zeszły weekend odbyła się 8, wiosenna edycja Targów Slow Fashion. Polscy projektanci Slow ponownie zagościli na PGE Narodowym. Mieliśmy okazję zapoznać się z premierowymi kolekcjami twórców na nadchodzące ciepłe dni. Postanowiliśmy odwiedzić to wydarzenie i sprawdzić jakie atrakcje przygotowali dla nas organizatorzy.


Poczuj klimat Slow Fashion!
Przed wejściem na teren targów widzimy kontenery fundacji Vive Textille Recykling. Wrzucamy do niego ubrania, których już nie używamy i dostajemy torbę wykonaną z recyklingu. Jeszcze nie jesteśmy na PGE Narodowym a już czujemy, że jesteśmy częścią ruchu, który dba o środowisko. Przy samym wejściu na targi witają nas uśmiechnięte dziewczyny w recepcji, które przekazują nam mapy i pokrótce objaśniają rozkład sali. Wiosenne tulipany sprawiają, że od razu zapominamy o szarości na zewnątrz.

Do It Yourself!
Wejście na targi ponownie sprawia, że czujemy wiosnę! To dzięki kwiatom i warsztatom wicia wianków z Amarant, które są usytuowane na samym wejściu. Tuż obok, wokół stołu Bazgrołaki tworzą nadruki na torby. Widać, że każdy może trochę poszaleć z własną interpretacją tekstów o Slow, czy też stworzyć motyw zwierzęcy lub kwiatowy. Trzecim punktem Warsztatowni jest strefa Juki, w której możemy uszyć na maszynie worek. Widać, że strefa cieszy się dużym zainteresowaniem. Sami poczuliśmy ochotę wypróbowania każdej z atrakcji!
Dzieci się nie nudzą!
Nie musimy długo szukać bawialni dla dzieci. Jest bardzo kolorowo i wesoło! Na miejscu animatorki Mysie Harce przygotowały malowanie twarzy, zmywalne tatuaże i kolorowankę XXL przy której siedzą dzieci. Tuż obok wolontariuszka z fundacji Family for Family zachęca rodziców do przekazywania nieużywanych ubrań dzieci do rodzin mniej zamożnych. Całość bardzo dobrze współgra ze sobą. Czuć rodzinną atmosferę oraz to, że dzieci dobrze się czują na placu zabaw.
Kolorowa moda!
Jasne określenie stref, uśmiechnięci wystawcy, wiosenne kolory oraz świetne materiały. Widzimy, że polska moda ma się naprawdę dobrze! Chętnie sprawdzamy Strefę Męska i widzimy, szeroki asortyment. W Strefie Kids widzimy zaś staranne wykonanie ubrań oraz dbanie o komfort noszenia najmłodszych. Targi Slow Fashion udowodniają, że etap szarego dresu mamy już za sobą!
Nie wiemy kiedy mijają nam 3 godziny, które spędzamy na PGE Narodowym. Staramy się obejrzeć każde stoisko i zbieramy pełno wizytówek. Jesteśmy zachwyceni polskimi twórcami, którzy wydają nam się tak naprawdę starymi znajomymi. Widzimy ich zapał oraz pasję tworzenia dobrych rzeczy. Już wiemy czym jest Slow Fashion. Pozostaje nam teraz czekać na jesienną edycję wydarzenia oraz trzymać się zasady „Nie kupuj więcej ubrań. Kupuj Lepsze Ubrania”.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...