Albo dzieci, albo wakacje? Zobacz jak odpocząć całą rodziną

Dzieci na wakacjach nie muszą się nudzić
Dzieci na wakacjach nie muszą się nudzić Fot. altanaka / 123RF Zdjęcie Seryjne
Jadąc z dziećmi na wakacje, liczymy się z tym, że wypoczynek będzie podporządkowany maluchom. To przecież jasne, że czterolatek nie będzie chciał leżeć na plaży dłużej niż pół minuty i nie przekonają go do tego nawet argumenty zmęczonej mamy. Z tego względu zdarza nam się nawet rezygnować z wakacji, bo przecież posiedzieć na placu zabaw możemy też w pobliskim parku. Ale czy wakacje z dziećmi naprawdę muszą być nudne?

Rzeczywiście, jeszcze kilka lat temu sami musieliśmy zapewniać dzieciom rozrywkę podczas wyjazdów. Na szczęście biura podróży pomyślały też o rodzinach, biorąc pod uwagę to, że dorośli chcieliby się czasem oderwać, odpocząć chociaż przez kilka godzin każdego dnia.

Animatorzy i kluby
Coraz więcej biur podróży inwestuje w dobrych animatorów. Odpowiednie osoby na tym stanowisku gwarantują, że dzieci nie będą się nudziły i chętnie zostaną bez rodziców. Na przykład Neckermann oferuje wypoczynek w klubach dziecięcych Lollo & Bernie. Można zostawić malucha na cztery godziny dziennie - dwie godziny rano i dwie po południu. Dzieci w wieku od 3 do 11 lat bawią się tam w towarzystwie maskotek - żyrafy Lollo i misia Bernie. Zapewniona jest nie tylko opieka osób dorosłych, ale przede wszystkim kreatywne zabawy. Organizowane są dni tematyczne, dyskoteki, pokazy dla rodziców. To przecież ważne, żeby dziecko w takim miejscu zostawało z przyjemnością. Wtedy my, rodzice, możemy spokojnie, bez wyrzutów sumienia odpocząć na plaży.

W takich klubach oczywiście zawsze jest polski animator, ale też przychodzą do nich dzieci z różnych krajów. Maluchy mogą nauczyć się porozumiewać z innymi, pokonując bariery językowe. Poznają też inne kultury, zwyczaje, zabawy.

Dla starszych dzieci i całych rodzin
Starsze dzieci też nie muszą być stale z rodzicami. My często w wakacje chcemy odpocząć od komputerów, tabletów i telefonów, ale nasze dzieci wychowane są już w czasie, kiedy internet jest jak powietrze - dostępny wszędzie, a bez niego nie da się żyć. Dlatego, np. w hotelach SunConnect, przez cały czas można korzystać z WiFi. Nie po to, żeby najmłodsi mogli grać w gry mobilne czy przeglądać strony internetowe, a przede wszystkim do organizowanych dla nich zabaw. Dzieci szukają różnych przedmiotów na podstawie wyświetlanych wskazówek, kręcą filmy, grają w gry terenowe.


Nie brakuje też aktywności dla całej rodziny. Nocne wyprawy z robieniem zdjęć czy yoga dla dzieci to tylko część atrakcji. Przecież z dziećmi też możemy się dobrze bawić, jeśli tylko wspólny czas jest odpowiednio zorganizowany.

All inclusive nie tylko dla dorosłych
Wszyscy dobrze wiemy, że w czasie wakacji dzieci milion razy potrafią poprosić o lody i napoje. A all inclusive to nie tylko drinki dla dorosłych. W cenie mamy też zwykle zachcianki dzieci. Często dopłata do all inclusive jest mniejsza niż pieniądze wydane na każdy soczek i batonik.

Rezerwuj wcześniej
Jeśli chcemy mieć możliwość wyboru dobrego pokoju dla całej rodziny, musimy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji. Najlepiej zrobić ją już w pierwszych miesiącach roku, wtedy są jeszcze dostępne te najciekawsze oferty.
Magda Plutecka, Rzecznik Prasowy Neckermann

Jeśli wybieramy się na wakacje z dziećmi, najlepiej zaplanować je jak najszybciej i to nie tylko ze względu na niższą cenę i obowiązujące jeszcze zniżki, ale większy komfort wyboru kierunku, hotelu czy wygodnego pokoju dla całej rodziny. Pamiętajmy, że te najpopularniejsze kierunki rodzinnych wyjazdów oblegane są przez turystów z całej Europy i jeśli będziemy zwlekać z rezerwacją, nie będziemy mieć tak szerokiego pola manewru. Jest to szczególnie ważne, kiedy podróżujemy z więcej niż jednym dzieckiem i planujemy wakacje w szczycie sezonu.

Jeśli jesteśmy rodzicami, wcale nie musimy rezygnować wakacji. Nasz wspólny wypoczynek nie będzie nudny, jeśli tylko wybierzemy miejsce przystosowane też dla dzieci. Animatorzy, kluby dziecięce, zorganizowane zabawy gwarantują wspaniałą frajdę i niezapomniane wspomnienia dla dziecka, a nam dają możliwość spokojnego wypoczynku na plaży.


Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE