"Uczta dla dwojga" to prawdziwy rarytas wśród książek kulinarnych. Rozpieści podniebienie każdej matki (i nie tylko)

Monika Mrozowska i Katarzyna Błażejewska–Stuhr mają ze sobą wiele wspólnego. Przede wszystkim łączy je świadomy wybór... zdrowia.
Monika Mrozowska i Katarzyna Błażejewska–Stuhr mają ze sobą wiele wspólnego. Przede wszystkim łączy je świadomy wybór... zdrowia. Materiały prasowe.
„Uczta dla dwojga” autorstwa Moniki Mrozowskiej i Katarzyny Błażejewskiej–Stuhr to jedna z tych pozycji książkowych, które nie tylko spełniają wszystkie oczekiwania estetyczne, ale przede wszystkim pozwalają na wykorzystanie wiedzy zamieszczonej na jej kartach w praktyce.


Wiedzy rzetelnej, bo wynikającej z doświadczenia dietetyczki oraz propagatorki zdrowego odżywiania. Proponują one dietę dla mamy i dziecka, nie tylko ze względu na merytoryczne przygotowanie, ale również dlatego, że same są matkami.


"Będąc w ciąży..."
Książkę autorki rozpoczynają wstępem. Podwójnym nawet, bo spod pióra obydwu pań. Monika Mrozowska pisze o swoich potrójnych „ciążowych” doświadczeniach, a Katarzyna Błażejewska–Stuhr popełnia parę stron więcej o tym co i jak jeść w oczekiwaniu na dziecko.

W akapicie zaadresowanym przewrotnie tylko do kobiet, pisze nawet o tym, że nie istnieje coś takiego, jak „ciążowe zachcianki” i nie możemy usprawiedliwiać nimi swoich dietetycznych słabości. Dalej, bardzo wyczerpująco wymienia składniki i witaminy, których żadnej kobiecie w ciąży nie powinno zabraknąć. Wszystko to podane fajnym, prostym językiem.


O nudzie nie ma mowy
Spis treści zawiera trochę ponad sześćdziesiąt pozycji, a wśród nich zupy, makarony, kasze, sałatki i desery. W najróżniejszych kombinacjach składnikowych i smakowych. Patrząc na konkretne przepisy trudno zgodzić się z powszechnie panującym przekonaniem, że dieta ciężarnej wiąże się z tyloma ograniczeniami, że musi być nudna. Nic podobnego! Barszcz z mlekiem kokosowym, kotlety z kaszą jaglaną, makaron ze szpinakiem i kozim serem, to z całą pewnością nie brzmi jak nuda dla podniebienia.
"Nie leńcie się przez te wyjątkowych dziewięć miesięcy"
Ostatni rozdział książki nosi tytuł: „Gimnastyka dla dwojga”, a jego autorem jest trenerka personalna Ada Jakimowicz. Na nieco ponad dwudziestu stronach zapisane zostały zestawy ćwiczeń z jasnym podziałem na każdy trymestr ciąży. I kilka uwag autorki, bezpretensjonalnych i wprost, o tym, że rozsądny ruch jest dla ciężarnej kobiety szalenie wskazany i nie ma powodu, by wykorzystać dziewięć miesięcy na leżenie na kanapie.

Kompletny obrazek
Książka pełna jest pięknych zdjęć obu autorek. Większość z nich to ich obraz z ciążowymi brzuszkami. Znajdziemy więc wśród nich nie tylko te aktualne, ale i trochę starsze. Zarówno jedna, jak i druga mama pozują również z już narodzonymi dziećmi, tego typu zdjęcia są chyba najbardziej naturalne i stanowią cenną wartość całej publikacji.
Całą publikację można określić jako "naturalną". Przepisy są bardzo smaczne, ale przede wszystkim bardzo zdrowe i wartościowe. Sam widok zdjęć podsyca uczucie głodu, po to, by wykonane już posiłki mogły go w pełni zaspokoić.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE