Te maluchy chcą już wyjść?! Zobacz, jak w ciąży mogą szaleć nasze brzuchy – film

To co się dzieje z naszymi brzuchami, może naprawdę zdumiewać.
To co się dzieje z naszymi brzuchami, może naprawdę zdumiewać. Fot. Screen z Facebooka
„Wyginam śmiało ciało” – tak można by określić to, co potrafią wyczyniać nasze dzieci będąc jeszcze w brzuchu mamy.

Pierwszy kopniak
Te pierwsze ruchu są dla nas powodem ogromnej radości, wtedy zaczynamy czuć się tak naprawdę w ciąży. Po pierwszym teście ciążowym i badaniu USG właśnie to doświadczenie jest konkretnym dowodem na rozwijające się w nas nowe życie.

Ale gdy ruchy poważnie się nasilają, naprawdę możesz poczuć się zaskoczona tym szaleństwem. Najbardziej „skoczny” brzuszek może wydawać się między 24 a 28 tygodniem ciąży. Zwłaszcza gdy odpoczywamy, jesteśmy zdenerwowane czy akurat skończyłyśmy solidny posiłek, ten ruch może być jeszcze bardziej wzmożony. Zobaczcie sami!

Jak pisze mama-lekarz na blog.przedporodem.pl, przeciętna aktywność dziecka w okresie do 32 tyg. ciąży to 90 odczuwalnych ruchów w ciągu 12 godzin, a w terminie porodu jest ich już ok. 50.

Metoda Cardiff
Jeśli ciąża przebiega prawidłowo to po 32 tygodniu ciąży, można zacząć liczyć ruchy dziecka metodą Cardiff (a każda przyszła mam będzie spokojniejsza, jeśli ma wątpliwości, czy dziecko nie rusza się zbyt rzadko). Codziennie od godziny 9.00 do 21.00 należy liczyć ruchy dziecka i najlepiej je sobie zapisywać. Odczucie 10 ruchów w ciągu 12 godzin uznaje się za wynik prawidłowy.

Jeśli nie poczujesz 10 ruchów w ciągu tych 12 godzin, następnego dnia baczniej zwracaj uwagę na ruchy dziecka. Jeśli sytuacja znów się powtórzy – dla pewności zgłoś się do lekarza. Jednak najcześciej tych ruchów jest znacznie więcej i to w znacznie krótszym czasie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE