Pierwsza kaszka dla twojego dziecka. Jak dobrze wybrać i nie zwariować? Przegląd kaszek dla dzieci

Wybór pierwszej kaszki dla malucha wcale nie jest taki trudny
Wybór pierwszej kaszki dla malucha wcale nie jest taki trudny Fot. kryzhov / 123RF Zdjęcie Seryjne
Nadszedł czas, kiedy twoje dziecko dorosło do jedzenia czegoś więcej niż tylko mleko modyfikowane lub twoje. Wchodzisz do sklepu z zamiarem kupienia kaszki, stajesz przed półką pełną opakowań i nie wiesz już nic. Problemem nie jest nawet to, że widzisz tylu różnych producentów. Najważniejszym pytaniem jest, jaki rodzaj kaszki wybrać. Dlatego przygotowaliśmy krótki przewodnik z przykładami kaszek z każdej z najważniejszych kategorii.

Zgodnie z zaleceniami WHO, dietę niemowlęcia powinno się rozszerzać, kiedy ukończy ono szósty miesiąc życia. Wtedy można też podać pierwszą kaszkę. Może być ona samodzielnym posiłkiem albo uzupełnieniem dla przecierów owocowych, albo mięsno - warzywnych. Zawierają błonnik, żelazo, witaminy, a niekiedy też kultury bakterii probiotycznych. Poznaj podstawowe różnice między nimi.

Kaszki mleczne i bezmleczne
Jest to podstawowy podział kaszek. Bezmleczne nie zawierają laktozy i mleka krowiego. Można podawać je dzieciom, które nie tolerują tych substancji. Żeby je przygotować, wystarczy dodać odpowiednią, podaną na opakowaniu ilość mleka modyfikowanego lub wody. Kaszki mleczne mają już w swoim składzie mleko modyfikowane.

Przegląd pierwszych kaszek dla dziecka – kaszki bezmleczne
Przegląd pierwszych kaszek dla dziecka – kaszki mleczne
Kaszki z dodatkami
Dostępne w sklepach kaszki mogą zawierać różne zboża. Mogą też być ich mieszanką. Często dla poprawy smaku dodawane są do środka owoce. Mogą być sproszkowane z dodatkiem aromatu owocowego, suszone i drobno zmielone lub w postaci soku - najpierw zagęszczonego, a następnie sproszkowanego.


Przegląd pierwszych kaszek dla dziecka – kaszki z dodatkami
Sama widzisz, że wybór kaszek jest ogromny. Zaprezentowane to tylko kropla w morzu dostępnych produktów. Jednak nie martw się, podstawowy podział już znasz. Jeśli twoje dziecko jest uczulone na białko mleka krowiego, wybieraj bezmleczne. W innym wypadku, po prostu czytaj etykiety i znajdź smaki, które maluch pokocha.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE