Świąteczne jedzenie w koszu na śmieci?

Przed świętami nie kupujmy więcej, niż zmieści się w naszej lodówce.
Przed świętami nie kupujmy więcej, niż zmieści się w naszej lodówce. Fot. Liebherr
Będąc mamą, masz na głowie więcej spraw niż niejeden manager zarządzający dużym zespołem. Praca, codzienne obowiązki, zabawa z dziećmi, a tu jeszcze za pasem święta. Uwielbiamy chwile spędzone z rodziną i pełny dom, ale też nienawidzimy przygotowań, zakupów w zatłoczonych marketach i poświątecznego sprzątania. Goście pójdą, a my zostaniemy z całą stertą brudnych naczyń i jedzenia. Naczynia wrzucamy do zmywarki, ale co z jedzeniem? Jak uchronić się przed wyrzucaniem całych gór pyszności, których nie zdążymy zjeść?

Nie kupuj zbyt wcześnie
Sklepy kuszą nas świąteczną ofertą już od 2 listopada. W gazetkach promocyjnych, reklamach telewizyjnych i na ulicznych banerach królują czekoladowe Mikołaje, szynka w super promocji i mandarynki, bez których nie wyobrażamy sobie świąt. Kupując już teraz jedzenie na świąteczny stół, możemy zafundować sobie poświąteczne wyrzucanie góry zepsutych produktów. Oczywiście, jeśli mamy lodówkę z systemem BioFresh, mamy gwarancję perfekcyjnego klimatu dla przechowywanych produktów, dzięki czemu jedzenie będzie świeże trzy razy dłużej, możemy już wcześniej kupić mięso, ryby czy owoce i warzywa. Ale czy nie warto zakupów odłożyć na ostatni tydzień, a do lodówki schować to, co zostanie? Lepiej zapełnić chłodziarkę niż worek na śmieci. Pozostające po świętach jedzenie możesz też zamrozić. W lodówkach z technologią NoFrost produkty zamrażane są obiegowym powietrzem chłodzącym, a wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz. Dzięki temu w zamrażarce nie tworzy się zbędny lód, a rzeczy w niej schowane nie są oszronione.

Jeśli nie chcesz kupować wszystkiego na ostatnią chwilę, wcześniej zaopatrz się w produkty, które można długo przechowywać w kuchni. Mąka, cukier, kasze czy makarony będą mogły postać dłużej. Możesz też pomyśleć już o prezentach. Przed samymi świętami będziesz musiała pamiętać już tylko o mięsie, warzywach, owocach i nabiale.
Nie kupuj za dużo
Do świąt zostało jeszcze trochę czasu, dlatego możesz zaplanować bardzo dokładnie, czego będziesz potrzebowała. Zacznij od listy gości i dowiedz się, czy wszyscy na pewno będą. Zastanów się też nad tym, jak dużo kupiłaś w tamtym roku i ile z tego musiałaś wyrzucić. I przede wszystkim dokładnie spisz, jakich produktów potrzebujesz. Mając w sklepie listę, kupujemy mniej niż kiedy na bieżąco zastanawiamy się, co wybrać z półki.

Pamiętaj też, że twoja lodówka ma ograniczoną pojemność. Robiąc zakupy, weź pod uwagę, jak dużo jedzenia do niej zmieścisz. Jeśli ciągle masz problemy ze zbyt małą ilością miejsca w chłodziarce, pomyśl o zakupie takiej, gdzie technologia chłodzenia zintegrowana jest w cokole zabudowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w chłodziarko-zamrażarce
Liebherr CBNPes 4858 z linii BluPerformance
pojemność wnętrza została zwiększona o 20 proc. To miejsce na dodatkową miskę z sałatką i spory kawałek mięsa, które będziesz mogła schować do lodówki.
Niech goście nie wychodzą z pustymi rękami
Jeśli tylko widzisz, że jedzenia zostanie zbyt dużo, zapakuj sałatkę czy ciasto w niewielkie pojemniki i daj wychodzącym od ciebie gościom. Dla nich to będzie miły gest, dla ciebie pozbycie się problemu w postaci góry jedzenia, która powędruje do kosza.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE