Genialne, jak ta szkoła rozwiązała problem z wyrzucaniem kanapek!

Akcja została rozkręcona w Szkole Podstawowej nr 51 w Poznaniu.
Akcja została rozkręcona w Szkole Podstawowej nr 51 w Poznaniu.
„Jeśli nie masz ochoty na zjedzenie swojej kanapki, odłóż ją do tego pojemnika, a osoba, która jest głodna i nie ma swojej kanapki, może ją sobie zjeść. Jeśli masz ochotę na którąś z kanapek, nie wstydź się, tylko po prostu ją sobie weź”. Karton z takim napisem stanął w poznańskiej podstawówce.

O tej prostej i bardzo fajnej akcji napisał powiatowy portal. Karton ustawiono w Szkole Podstawowej nr 51 w Poznaniu. Inicjatorem akcji jest najprawdopodobniej jeden z nauczycieli.

Dokarm i dokształć
Dzieciaki w szkole nie dojadają. Tak zawsze było i zawsze tak będzie. Każdy z nas czasem nie dojada, szczególnie podczas intensywnego dnia. Ważne, żeby nauczyć starszaki postawy szacunku do jedzenia. Czasem nie mają ochoty zjeść kanapki w szkole? W porządku. Jak w takiej sytuacji zastąpić wyrzucenie posiłku do kosza? To co zrobiła ta szkoła to zdecydowanie jedna z najlepszych alternatyw.

Aktywna walka z problemem
Problem głodu w grupie dzieci jest o tyle poważny, że jego występowanie jest często od nich niezależne. Potrzebują zbilansowanej diety, żeby zdrowo się rozwijać, ale jedzenia czasem w ich domu, po prostu brakuje. Szkoła jest miejscem, w którym dziecko może i powinno jeść.
Tu ukłon w stronę wszystkich organizacji, fundacji, które walczą z problemem niedożywienia. Ukłon w stronę dyrekcji szkół, których działania zmierzają do zredukowania problemu wśród uczniów. Szczególny jednak wyraz szacunku, za tego typu proste akcje, jak w Szkole Podstawowej nr 51 w Poznaniu, które angażują bezpośrednio uczniów, kształtując jednocześnie właściwe postawy społeczne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE