Pieniądze nie są do zabawy! – zobacz, jak bardzo nieprawdziwe jest to stwierdzenie

Dzięki aplikacji Brawo Bank AR nauka staje się dla dziecka fascynującą przygodą
Dzięki aplikacji Brawo Bank AR nauka staje się dla dziecka fascynującą przygodą Materiały prasowe
Jeśli wychowujesz małego wizjonera, którego wyobraźnia nie zna granic, to pewnie wiesz, jak trudno jest odciągnąć malca od zdobyczy najnowszych technologii. Pociecha nie rozstaje się ze smartfonem czy tabletem, a ty główkujesz, co zrobić, aby czas, który i tak spędza przez ekranem, spożytkować w taki sposób, by dziecko nauczyło się czegoś wartościowego.

Dziecko trzeba podejść sprytem i aby czas beztroski nie upłynął skrajnie nieefektywnie, należy zgłębić temat wg starej dobrej zasady – bawić i uczyć. Kiedy zechcesz przybliżyć maluchowi świat cyferek i liczb, możesz sprezentować mu magazyn Brawo Bank, który w parze ze specjalną aplikacją otwiera okno do fascynującego wirtualnego świata.Co takiego wyjątkowego i magicznego skrywa Brawo Bank? Przede wszystkim pod warstwą wciągających gier, zagadek i konkursów przemyca treści uczące malca, jak obchodzić się z pieniędzmi. Pokazuje też, że o ekonomii nie trzeba pisać wcale językiem, który potrafi zanudzić i zmęczyć niejednego dorosłego, nie mówiąc już o dziecku. Również forma ma w sobie niesamowitą moc przyciągania – bogate ilustracje sprawiają, że twoja pociecha nie może wręcz oderwać oczu od lektury i przebiera nogami w oczekiwaniu na kolejny numer kolorowego pisma.

Oszczędzania mały czytelnik Brawo Bank uczy się wraz ze stałymi bohaterami magazynu – rodzeństwem Kasią i Kubą. Teraz ich przygody młody adept ekonomii może nie tylko czytać, mając poradnik w ręku. Dzięki bezpłatnej aplikacji Brawo Bank AR może je przeżywać w trójwymiarowej odsłonie. Wystarczy, że przyłoży smartfon lub tablet do odpowiedniej strony czasopisma, a wówczas „ożywi” Kasię lub Kubę – wirtualni przyjaciele przemówią do niego/niej i zachęcą do gry w nową ciekawą łamigłówkę.

Aplikację podarował najmłodszym PKO Bank Polski. – Urządzenia elektroniczne w rękach dzieci to już codzienność i cieszy fakt, że coraz częściej są one wykorzystywane do zainteresowania nauką. Dlatego PKO Bank Polski, jako lider nowoczesnych rozwiązań, wprowadza aplikację z wykorzystaniem technologii Rozszerzonej Rzeczywistości Brawo BankAR – komentuje Agnieszka Kielichowska, dyrektor Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej.


Aplikacja, która pozwala dziecku poczuć się jak czarodziej, wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości (AR). Umożliwia ona przenikanie się świata rzeczywistego z wirtualnym. To w pełni bezpieczny system, a dzięki multimedialnemu przekazowi wręcz niezastąpione narzędzie w edukacji najmłodszych.

Dlatego jeśli twoje dziecko uwielbia zabawy z elektronicznym gadżetem w ręku, pokaż mu aplikację Brawo Bank AR. Kto wie, może z czasem będziesz miał w domu małego ekonomistę, od którego czegoś się nauczysz?

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE