Pięć dyscyplin mistrzowskiego rozwoju małego medalisty. 3. "Drzemkaton"

Fisher-Price®
W świecie sportu doskonale znana jest zasada „odpoczynek jest częścią treningu”. Dzieci, mimo że nie potrafią jeszcze wypowiedzieć tej formuły, z sukcesem stosują ją w praktyce. Tak samo gorliwie trenują, jak odpoczywają. Pokazują tym samym, że przyjemny odpoczynek i głęboki sen zwiększają efekty następujących po nich aktywności: zabawy, nauki, treningu. Po dobrze przespanej nocy maluchy budzą się pogodne, mają dobry nastrój, bawią się wesoło. Nie marudzą bez powodu, nie kapryszą przy jedzeniu, są gotowe na nowe wyzwania. Wyspane dziecko bawi się energicznie, ma ciekawe pomysły i to właśnie wtedy dokonuje nowych odkryć. Nie ulega frustracji i irytacji, kiedy coś się nie udaje, tylko – jak zdeterminowany sportowiec – wytrwale ponawia próby osiągnięcia celu. Natomiast nieprzespana noc oznacza zazwyczaj ciągłe marudzenie, zły humor, niski poziom energii, brak ochoty i pomysłów na zabawę.


Warunkiem głębokiego, regenerującego snu jest spokojne zasypianie. Dziecko nie powinno zasypiać nagle, ze zmęczenia. Ważne jest zapewnienie mu fazy senności, kiedy wycisza się, uspokaja i łagodnie zapada w sen. Po dniu pełnym wrażeń, zabawach z rodzicami i wieczornej kąpieli Karuzela z Misiami 3 w 1 od Fisher-Price® pomoże maluszkowi zasnąć w mistrzowskim stylu i śnić już o jutrzejszych wyzwaniach.


Karuzelka, dzięki zróżnicowanym melodiom i efektom świetlnym, utuli do snu każdy zmysł dziecka. Wzrok maluszka przed zaśnięciem odpocznie, śledząc spokojny ruch misiów w pastelowych kolorach. Słuch ukoi się, skupiając na dźwiękach w spokojnym, uspokajającym rytmie. Dziecko ma do wyboru usypianie przy tzw. białym szumie, jednej z pogodnych melodyjek albo odgłosach natury. Dźwiękom mogą towarzyszyć delikatne efekty świetlne: rozproszone na suficie gwiazdki z projektora albo lampka oświetlająca misie.

Szerokie możliwości wyboru różnych trybów pracy karuzelki pozwalają rodzicom na dobranie sposobu zasypiania do nastroju dziecka. Po trudnym dniu obfitującym w wiele doznań lepiej włączyć tylko jedną, wybraną funkcję i w ten sposób pomóc maluszkowi wyciszyć się. Innego dnia może on odczuwać niedosyt wrażeń, co przed zaśnięciem uzupełni ruch misiów, projekcja światełek i ciekawe dźwięki.

Dwa poziomy głośności umożliwiają dostosowanie intensywności dźwięków do aktualnych potrzeb malucha. Wieczorne zasypianie wymaga wyciszenia karuzelki. Natomiast kiedy maluszek odpoczywa w łóżeczku w ciągu dnia, będzie wdzięczny za bardziej wyraziste dźwięki, tony, odgłosy.


Spokojnego stanu senności nie powinno się przerywać nagłymi zmianami w otoczeniu. Rodzice, świadomi tej potrzeby dziecka, docenią pilot do karuzelki, który pomaga wyłączyć ją zdalnie, bez przeszkadzania maluchowi i mącenia jego sennych marzeń.

Regenerując się podczas snu i intensywnie trenując w ciągu dnia, dziecko szybko pokonuje kolejne etapy rozwoju i w końcu przychodzi moment na próby stawania w łóżeczku. Wtedy karuzelę trzeba zdemontować, ale maluszek wcale nie musi się z nią rozstawać. Sympatyczne misie można łatwo doczepić do wózka, aby towarzyszyły dziecku w czasie spacerów, a odłączony od karuzelki projektor nadal może spełniać swoje funkcje, stojąc na szafce lub uprzyjemniając zabawy na podłodze.

Karuzela z Misiami 3 w 1 od Fisher-Price® ze wszystkimi swoimi funkcjami to wspaniałe centrum wypoczynkowe dla tak intensywnie trenującego sportowca, jakim jest niemowlak.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Fisher-Price®

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...