Blogerka tym zdjęciem mówi: "Dość presji idealnego ciała tuż po porodzie. Mamy, odpuśćcie"

Blogerka Olivia White pokazała na Instagramie jak wygląda tuż po porodzie
Blogerka Olivia White pokazała na Instagramie jak wygląda tuż po porodzie Fot. Screen z Instagram
“House of white” to blog mamy dwójki uroczych dzieciaków. Jego założycielka, Olivia White, zdecydowała się zrobić sobie nie tylko pamiątkową sesję ciążową, która
ą robi już teraz prawie każda przyszła mama. Ona dała się sfotografować Raelen Humprey ze Sleeping Grace Photography, tuż po porodzie. Dlaczego? Bo wkurza ją presję jaką kobiety same wywierają na sobie. To, jak się prześcigają, która szybciej wróci do formy sprzed porodu. Nie to jest teraz najważniejsze. Po co się katować i zamartwiać.
Zdjęciem pragnęła wyrazić swoje przesłanie do innych kobiet. Na Instagramie napisała:
Houseofwhite, Instagram

Spuchnięta twarz, pełne mleka opadające cycki, szersze biodra i brzuch pełen rozstępów. To moja po ciążowa rzeczywistość. (…) I wiecie co? Mam do w dupie. Nie jestem już tą sama osobą, którą byłam przed posiadanie dzieci.”

Olivia mówi, że jasne, że pewnego dnia będzie chciała wrócić do formy, ale teraz po trudach porodu i w biorąc pod uwagę ilość obowiązków jakie ma każda mama i każda zasługuje na cheesburgera, bez żadnych wyrzutów. Ma ona również nadzieję, że ludzie zastanowią się choć chwilę zastanowią się nad swoim podejściem do własnego ciała.
fitpregnancy.com

„Odsuńmy od siebie tę gonitwę, na jakiś czas. Cieszmy się macierzyństwem, bez zbędnej presji, chęci szybkiej zmiany wyglądu własnego ciała, robienia z nim czegokolwiek(…) Najważniejsze teraz, że masz szczęśliwe, zdrowe dziecko”.

Olivia porusza jeszcze jeden bardzo ważny aspekt dotyczący akceptacji własnego ciała. Jeśli kobieta, mama, wciąż będzie skupiona na swojej wadze, na tym co je i jak wygląda, czego to uczy nasze córki? Na pewno nie budujemy w ten sposób poczucia własnej wartości i ich pewności siebie bez względu na kilka nadprogramowych kilogramów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE