Ciąża i karmienie piersią to nie „areszt domowy”. Nie musisz odmawiać sobie wakacji!

Wyjazd w ciąży lub tuż po narodzinach dziecka nie jest złym pomysłem pod warunkiem, że odpowiednio się do niego przygotujemy
Wyjazd w ciąży lub tuż po narodzinach dziecka nie jest złym pomysłem pod warunkiem, że odpowiednio się do niego przygotujemy Materiały prasowe
Wyczekujesz niecierpliwie na termin porodu? A może już przywitałaś na świecie nowego członka rodziny? Wydaje Ci się, że zarówno okres przed narodzinami, jak i pierwsze chwile z niemowlakiem to nie właściwa pora na odpoczynek. Jednak wyjazd z mężem, zwłaszcza latem, może okazać się zbawienny w przygotowaniach do porodu lub przyzwyczajeniu się do nowej sytuacji. Pod jednym warunkiem – jeśli wszystko zostanie dobrze zaplanowane.


Przed
Pierwsze, ale niezwykle ważne kroki trzeba podjąć jeszcze przed samym wyjazdem. W stanie błogosławionym niezbędna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym, którego opinia powinna mieć kluczowe znaczenie. Taka rozmowa wydaje się konieczna również z tego powodu, że niektóre linie lotnicze wymagają pisemnej zgody lekarza na lot ciężarnej powyżej 28 tygodnia ciąży.
Jeśli dziecko już się urodziło, miejsce wypoczynku musi być przemyślaną decyzją – niemowlę niekoniecznie dobrze będzie się czuło tam, gdzie żar leje się z nieba. Zaszycie się w głuszy to raczej też nie najlepszy pomysł – bezpieczniejszy, tak dla mamy jak i niemowlaka, jest pobyt w miejscu, gdzie dociera cywilizacja. A pod tym pojęciem należy rozumieć nieodległe apteki i przychodnie.


W ramach przygotowań do wyjazdu nie zaszkodzi też wykupić odpowiednie ubezpieczenie, np. zwrot kosztów w przypadku rezygnacji z wczasów w razie wcześniejszego porodu lub choroby dziecka. Jeśli dojdzie do jakichś nieoczekiwanych sytuacji, taki krok zabezpieczy przed ewentualnymi, niewątpliwie dotkliwymi stratami finansowymi.
W trakcie
Na wakacjach w centrum uwagi przyszłej/karmiącej mamy musi znaleźć się odpowiednia dieta. Podczas ciąży, ale również w okresie karmienia piersią, z menu powinny zniknąć pikantne dania, owoce cytrusowe, a także surowe potrawy mięsne i ryby.

Razem
Z wyjazdu korzyści powinna wynieść nie tylko mama spodziewająca się dziecka czy już zajmująca się ukochaną istotką. Z okazji do wypoczynku powinien skorzystać także przyszły lub świeżo upieczony tata, który przechodzi rewolucję w swoim życiu. Dlatego wyjazd warto zaplanować i przeżyć wspólnie z ukochanym partnerem. Z pewnością relaks we dwoje (troje, jeśli rodzina już się powiększyła) i czerpanie radości z chwil spędzonych razem w „obcym” miejscu wzmocni związek.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć