Uprawiacie seks w sypialni, w której śpi wasze małe dziecko? Wstydźcie się

Prawo autorskie: nd3000 / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: nd3000 / 123RF Zdjęcie Seryjne
Nawet jeśli nie śpicie z dzieckiem w jednym łóżku, to nie wyobrażacie sobie, by wasz niemowlaczek spędził całą noc sam, w osobnym pokoju. Łóżeczko ustawione przy łóżku rodziców w sypialni daje wygodę i zapewnia bliskość z maluchem. No dobrze, ale jesteście dorośli, jesteście parą, w łóżku chcielibyście nie tylko spać. Co jeśli zbierze wam się na amory?

Chcielibyśmy, ale się boimy
Nic, możece działać. Nie wy pierwsi i nie ostatni. Zauważcie, że niemowlęta wbrew pozorom mają całkiem mocny sen. Skoro nie jest w stanie takiego maleństwa obudzić głośne szczekanie psa, włączony alarm w samochodzie pod waszym blokiem (a mieszkacie na parterze), czy włączone radio, dlaczego sen maluszka miałoby zakłócić właśnie to?

W porządku, wiadomo, że uprawianie seksu przy świadomości, że w pokoju z wami przebywa trzecia osoba (nawet jeśli ma ona zaledwie kilka miesięcy) może nieco zepsuć nastrój. To nie są warunki na miłosne uniesienia, nieśpieszne czułości (zwłaszcza, że w nocy trzeba będzie pewnie wstawać do malucha, więc każda minuta snu jest na wagę złota). Ale jeśli mimo nie najdogodniejszych okoliczności zechcecie się ze sobą kochać to wiedzcie, że to normalne!
Beata, mama Jasia

„Nawet polubiłam te szybkie numerki, bo tylko na takie mogliśmy sobie pozwolić w sypialni ze śpiącym niemowlakiem. Oboje staraliśmy się być jak najciszej, na szczęście nigdy nie obudziliśmy synka. Po pewnym czasie zaczęło nam brakować intymności. Ale na początku – jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma! Kiedy przenieśliśmy naszego synka o jego własnego pokoju, z sentymentem wspominaliśmy tamte chwile.”

Na wszystko znajdzie się sposób
No dobrze, a co jeśli dziecko jednak się obudzi? I to nie kilkumiesięczne, a starsze? Nie oszukujmy się: bywa i tak. Oczywiście taka sytuacja jest daleka od komfortu, ale pamiętajmy, że nawet roczne dziecko nie wie co się dzieje i niczego z całego zdarzenia nie zapamięta. I pamiętajmy, że obecna sytuacja nie będzie trwała wiecznie i dziecko w końcu przecież przeprowadzi się do własnego pokoju. Jeśli jednak stres związany z obecnością dziecka w pokoju jest naprawdę silny, dajcie sobie spokój i pomyślcie nad innymi lokalizacjami dla miłosnych uniesień. Nic na siłę – przecież przyjemność ze stosunku w czasie silnego napięcia będzie żadna!
Iwona, mama Matyldy

„Właśnie się kochaliśmy z moim mężem, gdy on nagle powiedział: ona się na nas patrzy! Spojrzałam na łóżeczko, w którym stała nasza córeczka i przyglądała się nam z zainteresowaniem. Miała wtedy trochę ponad rok. Myślałam, że umrę na zawał!”

Gorzej, kiedy jedna osoba nie ma najmniejszego problemu z uprawianiem miłości przy dziecku, a druga czuje się z tym niekomfortowo. Łatwo tu o kłótnię, wzajemne wyrzuty i niezrozumienie. Dlatego w takiej sytuacji warto postawić na… komunikację. Nie chcesz seksu w obecności niemowlaka i koniec? W porządku, zadbaj tylko o to, by twój partner wiedział, że problemem są niesprzyjające okoliczności a nie brak chęci do bliskości z nim. A im więc zrozumienia będzie między wami, tym bardziej zyska na tym wasz związek, również w sferze seksualnej.
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE